Úvod > Co chcete dělat? > Kavalier – designové i laboratorní sklo
Zážitky

Kavalier – designové i laboratorní sklo

Kavalierglass alias Simax ze Sázavy je předním evropským výrobcem laboratorního, technického a varného skla pro domácnost, který má již 180letou tradici ve výrobě borosilikátového skla.
Kdo zná značku Kavalier, určitě bude znát i Simax. V roce 2019 oslavil Kavalier 180. výročí své existence. První huť postavil František Kavalír v Sázavě a od počátku se zabýval výrobou laboratorního skla a přístrojů.
 
S výrobou varného skla pro domácnost začala firma už v roce 1923, se známým skleněným čajovým servisem o 8 let později. Značka borokřemičitého varného skla Simax byla uvedena na trh v roce 1968. Největší výrobce borosilikátového skla na světě zabývá výrobou laboratorního a průmyslového skla, varného skla pro domácnost a dnes nabízí také kolekci designových svítidel Kavalier Design. Většina výrobků je vyráběna ručně. Do finální podoby jsou jednotlivé polotovary tepelně tvarovány a výsledkem jsou jednoduché, ikonické tvary, které vychází z tradičních a všeobecně známých laboratorních produktů. S tavicí kapacitou přes 220 tun skloviny za den je Simax největším výrobcem borosilikátového skla na světě.

Sortiment laboratorního, technického a varného skla zahrnuje technické sklo, mezi které patří sklo laboratorní, trubice, kapiláry, tyče, průmyslové aparatury a potrubí. Nabídka skla pro domácnost, jako jsou pekáče, mísy, konvice a další výrobky.
 
Naopak Kavalier Design nabízí závěsná svítidla, navržena studiem DECHEM – Míšou Tomiškovou a Jakubem Janďourkem. Jsou velmi oblíbená pro svůj jednoduchý minimalistický tvar vycházející z laboratorních nádob.  Nechybí ani stolní lampy anebo unikátní skleněné cihly z borosilikátového skla Simax.

Provozovatel

Kavalierglass, a.s.

Sklářská 359
285 06 Sázava
Tel.:
+420 327 550 111
Email:
kavalier@kavalier.cz
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.kaval...
GPS:
49,876448 14,906946
 
Region:
Středočeský kraj
Oblast:
Posázaví
Město:
Sázava
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hostinec Za Vodou v Sázavě

Hostinec Za Vodou v Sázavě

Sázava, Středočeský kraj
Stromhouse – stromový domek v Posázaví

Stromhouse – stromový domek v Posázaví

Vlkančice, Středočeský kraj
Luxusní TeePee Spa u Pyskočel

Luxusní TeePee Spa u Pyskočel

Vlkančice, Středočeský kraj