!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Kaple Nejsvětějšího srdce Páně v Češnovicích na Českobudějovicku
Památky

Kaple Nejsvětějšího srdce Páně v Češnovicích na Českobudějovicku

Kaple Nejsvětějšího srdce Páně se nachází v Češnovicích, v místní části Pištín na Českobudějovicku, u odbočky na Netolice.
Pseudogotická kaple Nejsvětějšího srdce Páně, v jejíž těsné blízkosti stojí kamenná boží muka z 15. století, je nejstarší z trojice češnovických kaplí.

Kapli nechal postavit v roce 1865 místní sedlák Jakub Koupal, který chtěl před emigrací do Ameriky nechat na sebe ve vsi památku. Jelikož však nepožádal církevní úřady o povolení, odmítli mu hotovou kapli vysvětit. O dvacet let později darovala paní z Nepomuka 120 zlatých na opravu kaple. Kaple byla následně zasvěcena Nejsvětějšímu Srdci. V kapli byla tehdy umístěna dřevěná socha Krista, která zde vydržela přes sto let, než byla v roce 1989 ukradena.

V roce 2018 byla kaple celkově rekonstuována. Díky historickému průzkumu, který byl součástí stavebních prací, získala tato významná kulturní památka po více než 150 letech zpět svou původní barvu.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zámek Čejkovice

Hotel Zámek Čejkovice

Čejkovice, Jižní Morava
Rekreační a kongresové centrum Nové Dvory

Rekreační a kongresové centrum Nové Dvory

České Budějovice, Jižní Čechy
Pivovar Kněžínek v Českých Budějovicích

Pivovar Kněžínek v Českých Budějovicích

České Budějovice, Jižní Čechy
Vodní domky Čejkovice

Vodní domky Čejkovice

Čejkovice, Jižní Čechy