Úvod > Co chcete dělat? > Kanálová ulička v Liberci
Zážitky

Kanálová ulička v Liberci

V malé uličce ve vnitrobloku mezi ulicemi Široká a Pražská napočítáte hned 44 kanálových poklopů z různých koutů České republiky i zahraničí. Místní nadšenci se o pár desítek metrů v centru Liberce starají už řadu let a jejich sbírka poklopů se stále rozrůstá.
Za projektem kanálové uličky stojí spolek G300, který začal kompletovat kanálové poklopy už v roce 2002. Mezi nejzajímavější poklopy patří ty s nápisem Reichenberg, tedy ještě s původním názvem pro Liberec, které odlila liberecká slévárna.

V uličce jsou zadlážděné poklopy také například z Českého Krumlova, Brna, Frýdlantu, Prahy a dalších českých měst. Časem se začalo dařit oslovovat i zahraniční města z Německa, Slovenska, Maďarska nebo Polska. Liberecká kanálová ulička je v současné době zapsaná v české Guinnessově knize rekordů.

Spolek má velké plány – uličku chce poklopy zaplnit zcela tak, aby jich v ulici byla rovná stovka. Spolek jednotlivé poklopy nekupuje, ale po vzájemné dohodě s konkrétním městem je dostává darem. Zároveň se členové nebrání jakékoliv inspiraci. Kdokoliv ví ve svém okolí o zajímavém kanálovém poklopu, může se spolku ozvat a poslat fotku na mail g300@g300.cz.

Provozovatel

Spolek G300 (Sbírka kanálových poklopů)

Široká 527
Liberec II-Nové Město
460 01 Liberec
Email:
g300@g300.cz
WWW:
g300.kallib.cz
GPS:
50,767333 15,055941
 
Region:
Liberecký kraj
Oblast:
Jizerské hory
Město:
Liberec
 

Časová náročnost

0,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Potrefená husa Liberec

Restaurace Potrefená husa Liberec

Liberec, Liberecký kraj
Bistro Široká v Liberci

Bistro Široká v Liberci

Liberec, Liberecký kraj
Restaurace Sagarmatha v Liberci

Restaurace Sagarmatha v Liberci

Liberec, Liberecký kraj
Catfé Kočičárna v Liberci

Catfé Kočičárna v Liberci

Liberec, Liberecký kraj