Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Jízdy na koních v jezdeckém klubu Harfa Ohrobec
Letní sporty

Jízdy na koních v jezdeckém klubu Harfa Ohrobec

Jezdecký klub Harfa byl založen v roce 2002. Je pojmenován po klisně Harfa, která se stala první koňskou členkou klubu. Klub nabízí jízdy na koních, trénink na jízdárně i možnost ustájení vašeho koně.
Jezdecký klub Harfa v Ohrobci (cca 20 km od Prahy) nabízí projížďky na koních nebo trénink na jízdárně, pony školičku k zaučení vašeho dítěte u koníků, ustájení koní i trénink s drezurní trenérkou. Pořádají se zde také víkendové, týdenní nebo 14denní koňské tábory.

Pro děti je zde k dispozici pony školička, kde seděti naučí jizdě na koních, ponících a celkové péči o ně. Pony školička je vhodná již od tří let. Výuka probíhá jednou týdně od 15 do 18 hodin, a to jak venku, tak v kryté hale.

V areálu jsou dvě jízdárny – venkovní písková se skokovým materiálem a drezurními písmeny s rozměry 20 x 60 m s geotextilií a travnatá, též se skoky a drezurními písmeny s rozměry 25 x 100m. Nově je ve výstavbě třetí kolbiště – drezúrní obdélník s rozměry 40 x 60 m.

Koně jsou ustájeni v prostorné, vzdušné stáji, která je rozdělena na dvě poloviny. K dispozici jsou 4 travnaté výběhy s rozměry 5 ha. Koně jsou vypouštěni podle počasí, nebo podle domluvy. Nechybí zde ani písková kruhová jízdárna a také kolotoč pro koně.

Pro členy a zákazníky jsou samozřejmostí šatny, společenská místnost, kuchyňka a tři pokojíky pro jezdce s koupelnou a WC v horním patře. K dispozici je zde také velice prostorná sedlovna, kde můžete odložit svou výbavu. A pamatováno je také na vaše malá dítka, která mohou využít malý koutek na hraní. V létě je zde také možnost společného posezení u venkovního grilu s možností opékání masíčka a jiných pochoutek. Do Jezdeckého klubu Harfa existuje bezproblémové spojení také autobusem z metra Kačerov.

Summer Camp – Dolní Břežany

O letních prázdninách se nejmenší sportovci z mateřských škol a 1. tříd základních škol mohou těšit na příměstský Summer Camp pro školky. Připravili jsme si pro vás týden plný zábavy, pohybu a radosti. Děti se mohou těšit na spoustu her, sportu a vzpomínek na celý život.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Radůza

Koncert české písničkářky.
Praha 4, Praha

Letní taneční soustředění pro děti

Taneční příměstský tábor – 3 – 11 let.
Praha 4, Praha

Léto ve Sluníčku

5 denní dopolední program pro děti 2 – 4 roky.
Praha 4, Praha

Divoký západ

Příměstský tábor na téma Divokého západu – pro děti od 4 – 7 let.
Praha 4, Praha

Léto ve Sluníčku

5 denní dopolední program pro děti 2 – 4 roky.
Praha 4, Praha

Jílové Open Air 2023

Hudební festival se uskuteční 15.7.2023 od 14:00 hodin. Přijďte se pokochat malebným prostředím zlatohorního města Jílové u Prahy.
Jílové u Prahy, Středočeský kraj

Jurkovič Open Air 2023

Hudební festival pro celou rodinu, který nese jméno muzikanta a kytaráře Petera Jurkoviče, se letos přesunul z Jílového u Prahy do nedaleké Kamenice u Prahy – Dvorská niva. Jednodenní událost se na novém místě uskuteční 15. července. Hlavními hvězdami festivalu budou David Koller a Prago Union.
Kamenice, Středočeský kraj

Aktivity v okolí

Studio Recese – kurzy keramické mozaiky

S keramickou mozaikou můžete vytvořit a vylepšit úplně všechno k obrazu svému a my vám ukážeme jak! Jednoduše a originálně si vylepšete bydlení, chatu, chalupu, zahradu nebo nudné pracoviště a nebojte se tvořit krásné keramické mozaiky zvládne úplně každý.
Zvole, Středočeský kraj

Unikátní hřbitov v Dolních Břežanech

Nový hřbitov v Dolních Břežanech tvoří přirozenou součást komponované krajiny. V roce 2017 byl oceněn Národní cenou za architekturu. Získal 1. místo v kategorii krajinná architektura.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Kontaktní Zoopark ve Zvoli

V našem kontaktním Zooparku se zaměřujeme na seznámení lidí s exotickými druhy zvířat.
Zvole, Středočeský kraj

ELI Beamlines – nejvýkonější laser na světě mají v Dolních Břežanech

Vše začalo v roce 2002, realizací dosavadní vize proměny Dolních Břežan. Obec ukončila svůj dosavadní nahodilý stavební boom a odstartovala systematickou změnu.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Keltské oppidum Závist – za největším a nejznámějším oppidem u nás

Největší známé keltské oppidum v Čechách i ve Střední Evropě můžete navštívit i vy. Bylo vybudováno na vrchu Hradiště zvaném Závist, nad dnešní Zbraslaví u Prahy v nadmořské výšce 391 metrů.
Praha-Zbraslav, Praha

Vyhlídka a přírodní rezervace Zvolská homole

Skalnatý vrch Homole s přírodní rezervací Zvolská homole tvoří pravý břeh Vltavy na území Zvole nad Vraným nad Vltavou.
Zvole, Středočeský kraj

Keltský park Dolní Břežany

Keltský park v Dolních Břežanech vznikl na ploše šesti hektarů, které dříve sloužily jako smetiště. Zahradní architekt Zdeněk Sendler se při jeho tvorbě inspiroval zdejší historií spojenou s keltskými oppidy. Součástí rozlehlého parku jsou také tři dětská hřiště, rybníčky a skatepark.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Naučná stezka Keltské oppidum Závist

Pro návštěvníky Dolních Břežan jsou připraveny dva okruhy naučných stezek, které seznamují se zdejším osídlením v dávných dobách.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Olivův pivovar – pivní lázně a masáže

Pivní lázeň má pro naše tělo blahodárné účinky, neboť pivní kvasnice a látky obsažené v pivu předávají pokožce celou řadu vitamínů B a minerálů. Prohříváním pokožky dochází také k uvolňování kožních pórů, kterými se i při mírném pocení odplavují škodliviny z těla.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Hotel Chateau Clara Futura – zámek v Dolních Břežanech

Zámek, který patří pražskému arcibiskupství je zrekonstruuvaný na hotel. Zámecký komplex je kombinací historie a moderny. Zámecký hotel není otevřen pro širokou veřejnost.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Camping Oase Praha

Camping leží na jižním okraji Prahy, mezi obcemi Zatníky a Libeň. Kemp nabízí ubytování ve stanech, karavanech i v budově. Je vhodný pro rodiny s dětmi, sportovce, turisty, cyklisty a další milovníky kempování.
Dolní Břežany, Středočeský kraj

Aurooms Zlatníky-Hodkovice

Navštivte Penzion Aurooms a objevte krásy Zlatníků-hodkovic a okolí. Dopřejte si zasloužený odpočinek.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Vejcomaty statku Dvořák

Statek Dvořák ze středočeské obce Zlatníky se specializuje na odchov kuřic, prodej vajec a ruční výrobou tradičních válených těstovin. Na jih od Prahy provozuje desítku automatů na čerstvá vejce, kde si tyto produkty můžete koupit kdykoliv během dne i noci.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Bifé Prádelna

Milujeme kávu, máme rády společnost a proto máme malou kavárnu, kde pro vás s láskou připravujeme všechny dobroty samy, jako za časů našich babiček. Přijďte ochutnat, vybere si každý.
Praha-Zbraslav, Praha

Mlékomat v Jesenici u Prahy

Rádi byste si zakoupili čerstvé mléko přímo od zdroje, ale nevíte, kam se za ním v okolí Prahy vydat? Hned dva mlékomaty, které fungují nonstop, naleznete v Hodkovicích u Jesenice jen kousíček od hranice s Prahou 4.
Zlatníky-Hodkovice, Středočeský kraj

Camp Matyáš – kempování ve Vraném nad Vltavou

Aktivní dovolená u Prahy a ubytování pro rekreaci ve Vraném nad Vltavou – místa na stanování, karavany, rekreační ubytovna nebo chatky.
Vrané nad Vltavou, Středočeský kraj