Úvod > Co chcete dělat? > Letní sporty > Jízdárna Zámek Skalice – ideální místo pro odpočinek
Letní sporty

Jízdárna Zámek Skalice – ideální místo pro odpočinek

Jízdárna nabízí celoročně pro jednotlivce, skupiny, ale i rodiny s dětmi výuku jízdy na koni pro začátečníky i pokročilé pod odborným dohledem. Pro děti i dospělé možnost rybolovu na soukromém rybníčku. Celý komplex je napojen na cyklo a jezdecké stezky.
Téměř u hlavní silnice z Vimperku do Strakonic se nachází obec Bohumilice, kde na místním zámku nabízejí možnost ustájení koní, projížďky nebo prožití netradiční „koňské“ dovolené. Každoročně se sem sjíždějí děti na tábor zaměřený na jezdecké dovednosti i péči o koně.

Zámek byl vybudován v polovině 16. století rodem Malovců a sloužil jako strážní tvrz na okraji Šumavy. Krátce tu pobývali Thun-Hohensteinové, které pak vystřídala rakouská sklářská rodina Lumbe von Mallonitz, pohřbená na zdejším hřbitově. Dnes zámek patří rodině Hiršlů. Jména předchozích generací majitelů jsou však v našich dějinách skutečnými pojmy. Podnikatel Ferdinand Holoubek, jenž vlastnil v Praze společnost Saponia na výrobu mýdel a svíček, koupil zdejší zámeček v roce 1923 a jeho rodina zde vydržela i po konci války až do roku 1950.

Po navrácení majetku se Hiršlovi snažili získat prostředky na obnovu zdevastovaného areálu pěstováním žampionů a sběrem hub a v tomto odvětví dnes další generace rodiny úspěšně působí. Dnes však tvoří středobod činnosti koně a péče o ně. Paní Zdenka Hiršlová s manželem se starají o celý chod panství, organizují svatby v opraveném zámku, nacvičují vánoční koledy s místními dětmi, každoročně pořádají Hubertovu jízdu a adventní mikulášský den pro děti. Synové Štěpán a Pavel Hiršlovi provozují jízdárnu a ubytování. A na to všechno dohlíží babiččina busta při vchodu do areálu. Malý ostrůvek na rybníčku u zámku byl na její výslovné přání osazen českou vrbou.
 

Na zámku se nabízí:

  • Hodinové nebo celodenní koňské vyjížďky krásnou šumavskou přírodou, víkendové kurzy, krytou jízdárnu, jízdy kočárem.
  • Rybaření na našem rybníku, prodej nástražných rybek, grilování, široká možnost výletů a jiných aktivit (lyže, cyklostezky, fotbalové hřiště, vodáctví, pěší turistika, hrady a zámky, houbaření apod.). V dosahu golfová hřiště, sauna, bazén, tenis, dráha pro kolečkové brusle. Areál je napojen na koňskou stezku i cyklostezku.
  • Konferenční služby až pro 50 účastníků s cateringem, oslavy, školení, přednášky apod. Zázemí disponuje vlastní kuchyňkou, sociálním zařízením se sprchou, kanceláří i krbem. Zámecká kaple je využívána pro svatební obřady.
  • Ubytování v plně vybavených zámeckých apartmánech, možnost stanování s novým sociálním zařízením, grilování, klubovna s kuchyní a malým občerstvením.

Provozovatel

Holoubek & pravnuci s.r.o

Bohumilice 1
384 81 Bohumilice
Tel.:
+420 777 157 600
Email:
info@zamekskalice.cz
WWW:
www.zamekskalice.cz
GPS:
49,094528 13,813793
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Obec:
Bohumilice
Tipy na výlet:
Bohumilice a okolí
 

Časová náročnost

3,0 hodiny

 
 

Ladybirds, Bohyně

Pošumavské tamtamy pomalu a jistě vybubnovávají nevšední očekávanou událost a sice Předvánoční Country – Rockový Happening.
Volyně, Jihočeský kraj

Silvestrovský a novoroční výstup na Javorník

Tělovýchovný spolek Javorník pořádá tradiční výstup na rozhlednu Karla Klostermanna na Javorníku. K poslechu zahrají Šumavští mazáci a Šumaři ze Stach.
Vacov, Jihočeský kraj

Pečení chleba v obecní peci v Lenoře

Zděná obecní pec na chleba z 1. poloviny 19. století, která se užívala ještě několik let po 2. světové válce, je opět v provozu. V letní sezóně zde lenorští pořádají každou poslední sobotu v měsíci veřejné pečení chleba, koláčů, housek a lenorských placek.
Lenora, Jihočeský kraj

Šumavský skimaraton 2024

O víkendu 24. – 25. února se nabízí další možnost si zasportovat na čerstvém vzduchu v podobě závodu v běhu na lyžích Šumavský skimaraton TV NOVA. Pro nepříhodné sněhov podmínky se letošní skimaraton pojede ve zkrácené verzi.
Kvilda, Jihočeský kraj

Adventní trhy pod Rumpálem ve Strakonicích 2023

Tradiční vánoční trhy se opět konají pod Rumpálem na strakonickém hradě a slibují doprovodný program. Návštěvníky čeká tržiště s pestrým sortimentem výrobků a těšit se můžete na ukázky řemesel.
Strakonice, Jihočeský kraj

Mezinárodní dudácký festival Strakonice 2024

25. ročník mezinárodního dudáckého festivalu ve Strakonicích. Do Strakonic přijíždějí každé dva roky tisíce diváků z České republiky i ze zahraničí, diváky i účinkující spojuje i přes jazykové bariéry láska k tradici a lidovému umění, vytváří pocit sounáležitosti a přátelství.
Strakonice, Jihočeský kraj

Zimní prohlídky hradu Kašperk

V termínu 28. 12. až 1. 1. otevře brány návštěvníkům hrad Kašperk. Během sváteční otevírací doby vždy od 10:00 do 16:00 hodin se tradičně konají speciální komentované prohlídky hradu.
Kašperské Hory, Plzeňský kraj

Bohumilická alej

Asi 6 km severně od města Vimperk v Jihočeském kraji se nachází Bohumilická alej. Její stromy lemují cestu vedoucí z Bohumilic do Bošic. Toto památné stromořadí je tvořené lípami srdčitými a velkolistými. Lip je celkem 76 a jejich věk je odhadován na 150 let.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Sudslavická jeskyně

Sudslavická jeskyně nedaleka Vimperka je významnou paleontologickou lokalitou. V letech 1880-1883 tady paleontolog Jan Nepomuk Woldřich nalezl kosti sedmdesáti druhů živočichů žijících v období čtvrtohor.
Bohumilice, Jihočeský kraj

Naučná stezka Sudslavický okruh

Sudslavická naučná stezka prochází přírodní rezervací Opolenec. Její trasa vede po úbočí stejnojmenného kopce (649 m) nad osadou Sudslavice. Mezi zajímavosti na trase patří Sudslavická lípa, Sudslavická jeskyně či Mrazové sruby.
Vimperk, Jihočeský kraj

Farma Spůle – pobyt na šumavské farmě

Příjemné ubytování s možností jezdectví a jízdy kočárem. Prostředí v okolí penzionu je velmi klidné, ideální pro rodinné dovolené.
Čkyně, Jihočeský kraj

Synagoga ve Čkyni – jedna z posledních vesnických synagog

Synagoga ve Čkyni pochází z roku 1828 a je spolu se synagogou v Bechyni nejstarší dochovanou židovskou svatyní v Jihočeském kraji, jedinou synagogou v okrese Prachatice a jednou 
z posledních zachovaných vesnických synagog v Česku vůbec.
Čkyně, Jihočeský kraj

Rozhledna na Mařském vrchu

Nedaleko obce Svatá Maří stojí roztomilá 12 metrů vysoká rozhledna, k níž se přimyká kaple sv. Václava ve tvaru románské rotundy. Pod rozhlednou naleznete kamenné moře, které je chráněnou přírodní památkou.
Svatá Maří, Jihočeský kraj

Tandemové seskoky ve Strunkovicích nad Blanicí

Tandemový seskok je ideální možnost, jak se s minimálním rizikem seznámit se světem parašutismu, jak zažít něco výjimečného, mimořádného, úžasného, prostě něco, na co se nedá popsat a zapomenout!
Vimperk, Jihočeský kraj

Hrabický okruh ve Vimperku

Téměř čtyřkilometrová stezka s názvem Hrabický okruh začíná u vimperské ulice K Rokli, pokračuje přes Hrabice a končí u hřiště nad pekárnou na sídlišti ve Vimperku.
Vimperk, Jihočeský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Marcela Malá Dolany

Penzion s velkou zahradou s vlastním bazénem je vhodný pro pobyt rodin s dětmi. Přestože se penzion nachází v blízkosti silnice 1. třídy jedná se o klidné místo, nedaleko řeky Volyňky.
Dolany, Plzeňský kraj

Maringotka s výhledem na Boubín – Zažij Šumavu

Pronajměte si maringotku u lesa s krásným výhledem na Boubín a zapomeňte na každodenní starosti. Klid, pohoda, pergola s krbem, ohniště, les hned za maringotkou a v ranních hodinách srnky hned před terasou – to prostě musíte zažít!
Svatá Maří, Jihočeský kraj

Chalupa v Nahořanech na Šumavě

Nabízíme ubytování na Šumavě, v útulném podkroví podkroví rodinné chalupy.
Čestice, Jihočeský kraj

Pekařství U hrocha

Oblíbené regionální pekařství.
Vimperk, Jihočeský kraj

Výletní restaurace Vodník ve Vimperku

Výletní restaurace Vodník se nachází v romantickém prostředí bývalé plovárny ve Vimperku. Tato lokalita je vyhledávaným cílem při procházce nejenom místních obyvatel, ale i návštěvníků Vimperka.
Vimperk, Jihočeský kraj

Šumavský pivovar – obnovení vaření piva

Šumavský pivovar Vimperk patří mezi malé pivovary, které se zaměřují na vaření piva podle tradičních postupů a receptur. Pivovar navazuje na tradici pivovarnictví ve Vimperku, která se datuje již od dob založení Vimperského hradu a zámku ve 13. stol. Možná je prohlídka pivovaru.
Vimperk, Jihočeský kraj

Pizzerie Marco – italská restaurace ve Vimperku a Prachaticích

Italská restaurace Pizzerie Marco se nachází na jihu Čech v historických částech měst Vimperk a Prachatice. V osobitě zařízeném interiéru je možno zhlédnout unikátní fotografie a obrazy Prachatic a Vimperka, zachycující historii těchto měst.
Vimperk, Jihočeský kraj

Penzion Vítovce na Šumavě

Dopřejte si alespoň krátký oddych v překrásné přírodě nedaleko obce Nespice na Šumavě. Penzion Vítovce s milou a domácí atmosférou naleznete v krásně položeném klidném tichém údolí v obci Nespice. Poznejte krásný kraj, kde ještě krásná příroda a čerstvý vzduch existují.
Vacov, Jihočeský kraj