Úvod > Co chcete dělat? > Jízdárna Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou
Letní sporty

Jízdárna Dvůr Vondrov u Hluboké nad Vltavou

Poblíž Hluboké nad Vltavou nedaleko Českých Budějovic se nachází moderní komplex, který nabízí zajímavé možnosti pro všechny milovníky koní. Pořádají se zde kurzy jízdy na koni včetně drezury i parkuru. Areál disponuje velkou halou, takže je zde možné jezdit za jakéhokoli počasí.
Dvůr Vondrov proslul především chovem ušlechtilých koní a hospodářských zvířat. Již v roce 1550 zde zbudoval Ondřej Ungnad ze Suneku prosperující dvůr, zvaný podle zakladatele Ondřejovský, později Vondrov. Za Rakouska-Uherska a později i v ČSR se stal vzorem moderního zemědělského hospodaření. Současní majitelé pokračují v tradici chovu koní na Vondrově.

Dospělí i děti, začátečníci i pokročilí jezdci si zde mohou vybrat ze široké nabídky jezdeckých lekcí a kurzů. Zdatnějším jezdcům nabízí dvůr Vondrov projížďky krajinou rybníků na dohled od hlubockého zámku. Pro majitele koní je zde připraveno kvalitní zázemí pro sportovní i hobby aktivity. Mimo jezdeckého výcviku nabízí dvůr Vondrov také ustájení koní, stříhání koní, veterinární a podkovářské služby i prodej koní.

Z historie jízdárny: ušlechtilí koně patří do Vondrova už bezmála půl tisíciletí. Roku 1534 získal zástavní držení hradu Hluboká po svém bezdětném švagrovi Vojtěchovi z Pernštejna Ondřej Ungnad ze Suneku. Byl to navýsost dobrý hospodář a Hluboká a celé hlubocké panství se pod jeho správou dočkaly rozkvětu.

Další velcí hlubočtí hospodáři, Schwarzenberkové, nechali Vondrov stavebně upravit, především koncem 19. století, kdy musely staré budovy ustoupit grandiózní přestavbě, kterou financoval Adolf Josef ze Schwarzenberku. Ten investoval bezmála jeden milión korun do nové výstavby a modernizace dvora, který se stal vzorem moderního zemědělského podniku v celém Rakousku-Uhersku a po roce 1918 i v nástupnické Československé republice. Jako komplexní zemědělský podnik se dvůr Vondrov zabýval chovem řady hospodářských zvířat, ale skutečně proslul po Rakousku – Uhersku i celé Evropě především vyhlášeným chovem ušlechtilých schwarzenberských koní.

Provozovatel

Agriprod CZ a. s.

Vondrov 762
373 41 Hluboká nad Vltavou
Tel.:
+420 602 738 988
Email:
info@konevondrov.cz
WWW:
www.konevondrov.cz
GPS:
49,042173 14,410294
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Lovecká chata

Lovecká chata

Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj
Pivovar Hluboká nad Vltavou

Pivovar Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj
Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Wellness Hotel Diamant Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj
Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hotel Podhrad Hluboká nad Vltavou

Hluboká nad Vltavou, Jihočeský kraj