Úvod > Co chcete dělat? > Jízda v sedle i kočáře v Litboři
Letní sporty

Jízda v sedle i kočáře v Litboři

Jízdárna Litoboř nabízí hiporehabilitace (pod dohledem licencovaného hipologa), jezdecký výcvik pro začátečníky i pokročilé, vyjížďky v kočáře, skijöring.
OS JK Donarova samota nabízí výuku jízdy na koni pro úplné začátečníky i pokročilé jezdce – cvičitelka s více než 20letou praxí. Pro ty, kdo si netroufnou do sedla máme připravenu možnost výletů v kočáře. Cca 5 km od statku je Babiččino údolí – krásné terény i památky. Okolí vhodné i pro pěší či cykloturistiku, rybáře a houbaře.

Donarova samota působí jve vesničce Litoboř jako Jízdárna Litoboř. Povídá se, že když tu kdysi procházel Jan Žižka tak se mu vesnička zalíbila, že mu ji bylo líto bořit (odtud Litoboř). Malébné Ratibořice, které jsou známé především dílem Babička od Boženy Němcové, jsou od nás vzdálené 3km. Po celý rok jsou předmětem zájmu mnoha věkových skupin – škol, rodin s dětmi, ale i seniorů. My vám můžeme nabídnout okruhy Babiččiným údolím na koních, ale i v kočáře a pokud si budete chtít užít více romantiky, tak vám připravíme opékaní na ohni u řeky kam si nejdřív na koních dojedeme a odjíždět budeme v kočáře. Nabízíme spoustu akcí a služeb a záleží jen na vás s jakým nápadem příjdete: puťák? , plavení s koňmi? skioring (nebo na snowboardu)?
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Vila Hořičky u Ratibořic

Vila Hořičky u Ratibořic

Hořičky, Královéhradecko
Penzion Klídek v Mezilečí

Penzion Klídek v Mezilečí

Hořičky, Královéhradecko
Restaurant & Café Zahradní

Restaurant & Café Zahradní

Česká Skalice, Královéhradecko
Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Autocamping Rozkoš – rozkoš u vody

Česká Skalice, Královéhradecko