Úvod > Co chcete dělat? > Jezdecké stezky na jihu Čech

Jezdecké stezky na jihu Čech

Letní sporty
Jižní Čechy mají nejhustší síť stezek v České republice. Jezdci na koních mohou v jižních Čechách využít na 1000 kilometrů značených jezdeckých stezek. Trasy, které propojují celý region, vedou zajímavou krajinou a vyhýbají se terénům, které nejsou vhodné pro koně.

V jižních Čechách funguje také zhruba 100 takzvaných stanic. To jsou místa, kde se mohou ubytovat jezdci a ustájit své koně. Jsou to například jezdecké areály, horské chaty, ranče nebo např. chatový tábor či zámek. Stezky jsou napojeny i na trasy do sousedního Německa a Rakouska.

Na jihu Čech jezdci nejvíce využívají stezky v oblasti České Kanady na Jindřichohradecku, a poté páteřní stezku od rakouských hranic kolem Kletě směrem na Prachaticko. Existuje zde také možnost vícedenního putování v sedle zapůjčeného koně s průvodcem.

Značení jezdeckých stezek vychází z metodiky Klubu českých turistů, značky jsou na stromech nebo sloupech a jsou doplněny směrovými tabulkami. Značku pro jezdce tvoří bílý čtverec s barevným středem uprostřed.

Celý popis
Naposledy změněno: 24. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí