Úvod > Co chcete dělat? > Japonská zahrada Oleško

Japonská zahrada Oleško

Příroda
Japonská zahrada v obci Březová - Oleško nedaleko Prahy vás okouzlí nádhernými bonsaji, velmi citlivě tvarovanými dřevinami, krásnými kameny a hlavně vodou, která dodává zahradě nevšední půvab.
Historie zahrady sahá až do roku 1937, kdy pozemek koupil Václava Wiesner k rekreačním účelům. Vysadil zde listnáče a jehličnany ve stylu anglického parku. Převážná většina původní výsadby je zde dodnes. Současní pokračovatelé, Václav Wiesner ml. se svou ženou, však začali zahradě vtiskávat novou podobu v japonském stylu.

Prohlídková trasa, po které vás majitelé provedou a podají výklad, je rozdělena do dvou částí. Ta první - Zahrada tří bran začala vznikat v roce 1994. Rozprostírá se na ploše cca 350 m2 a je ztvárněna do tradičního symbolu reprezentující síly jin a jang. Tři brány pak tvoří živé oblouky tvarovaných dřevin.

V Zahradě nad řekou, zaujímající plochu 1100 m2, jsou typické japonské lampy, sošky, plastiky a hlavně potůček a jezírko s Koi kapry. Zahrada je koncipována tak, že při procházce objevujete nečekaná zákoutí a naskýtají se vám nové a nové průhledy. Ze zahrady se také naskýtá nádherný výhled do okolní krajiny, takže zde budete mít pocit, jako by zahrada ani nekončila.

Ve výstavní síni uvnitř domu je výstava obrázků Ivy Huttnerové a grafické listy Ondřeje Neffa. Pokud budete chtít zahradu navštívit, nejprve se domluvte s majiteli. Určitě nebudete odmítnuti a budete vřele přivítáni.

A jak do Oleška? Nejlépe ze stanice metra Kačerov, autobusem č. 333 na konečnou stanici "Oleško".
Celý popis
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Štěchovice, Střední Čechy
Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Dolní Břežany, Střední Čechy