Úvod > Co chcete dělat? > Japonská zahrada Oleško

Japonská zahrada Oleško

Příroda
Japonská zahrada v obci Březová - Oleško nedaleko Prahy vás okouzlí nádhernými bonsaji, velmi citlivě tvarovanými dřevinami, krásnými kameny a hlavně vodou, která dodává zahradě nevšední půvab.
Historie zahrady sahá až do roku 1937, kdy pozemek koupil Václava Wiesner k rekreačním účelům. Vysadil zde listnáče a jehličnany ve stylu anglického parku. Převážná většina původní výsadby je zde dodnes. Současní pokračovatelé, Václav Wiesner ml. se svou ženou, však začali zahradě vtiskávat novou podobu v japonském stylu.

Prohlídková trasa, po které vás majitelé provedou a podají výklad, je rozdělena do dvou částí. Ta první - Zahrada tří bran začala vznikat v roce 1994. Rozprostírá se na ploše cca 350 m2 a je ztvárněna do tradičního symbolu reprezentující síly jin a jang. Tři brány pak tvoří živé oblouky tvarovaných dřevin.

V Zahradě nad řekou, zaujímající plochu 1100 m2, jsou typické japonské lampy, sošky, plastiky a hlavně potůček a jezírko s Koi kapry. Zahrada je koncipována tak, že při procházce objevujete nečekaná zákoutí a naskýtají se vám nové a nové průhledy. Ze zahrady se také naskýtá nádherný výhled do okolní krajiny, takže zde budete mít pocit, jako by zahrada ani nekončila.
Celý popis
Naposledy změněno: 4. 5. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Pizza Na Zastávce Štěchovice

Štěchovice, Střední Čechy
Camping Oase Praha

Camping Oase Praha

Dolní Břežany, Střední Čechy