Úvod > Co chcete dělat? > Informační středisko Idina Pila na Šumavě
Kultura

Informační středisko Idina Pila na Šumavě

V Chráněné krajinné oblasti Šumava nedaleko od Kaplice u Zátoně můžete navštívit nově zrekonstruované sezónní informační středisko Idina Pila. Středisko je zaměřené především na Boubínský prales a patří k nejnavštěvovanějším na Šumavě.

Pro návštěvníky jsou zde připraveny nejen nové expozice, ale i speciální projekční plocha. K dispozici je supermoderně vybavené zařízení s plochými obrazovkami, malým kinosálem, interaktivními tabulemi a expozicemi. Rozšířena byla expoziční plocha v přízemí a v 1. patře vzniklo zázemí pro organizované akce s kapacitou 10 – 15 účastníků (např. přednášky, výstavy, semináře apod.).

V nové budově jsou k vidění expozice, které informují především o Boubínské hornatině, historii Boubínska, Boubínském pralesu a dalších chráněných území v okolí, o historii zpracování dřeva v okolí Boubína a fauně a flóře Boubínska. Najdete zde také řadu interaktivních prvků, včetně využití moderních AV technologií – návštěvníci budou mít možnost zhlédnout vybrané videopořady nebo poslechnout si pověsti spojené s Boubínem. Skrz kulaté otvory s lupami si také můžete prohlédnout brouky žijící ve zdejší přírodě. Na děti pak čeká překvapení v podobě postaviček lesních skřítků.

V rámci zprovoznění informačního střediska je spuštěna exteriérová projekce krátké videosmyčky, jejímž účelem je upozornit návštěvníky na riziko pádu stromů – tato projekce nabádá návštěvníky ke zvýšené pozornosti, aby dokázali včas rozpoznat hrozící nebezpečí a mohli se mu tak vyhnout. Projekci mohou vidět návštěvníci i zvenku – nová technologie umožňuje kolemjdoucím turistům zhlédnout projekci v oknech. Informační středisko je otevřené v době hlavní turistické sezony od května do října.

Provozovatel

Informační středisko Idina Pila

Kaplice
384 51 Lenora
Tel.:
+420 388 450 111
Email:
isidinapila@npsum...
WWW:
www.npsumava.cz/1...
GPS:
48,963284 13,826398
 
Region:
Jihočeský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Lenora
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Kemp pod Boubínem

Kemp pod Boubínem

Lenora, Jihočeský kraj
Kemp TJ Vltava v Horní Vltavici

Kemp TJ Vltava v Horní Vltavici

Horní Vltavice, Jihočeský kraj