Úvod > Co chcete dělat? > Informační středisko a centrum lesní pedagogiky Obecnice

Informační středisko a centrum lesní pedagogiky Obecnice

Památky
Vojenské lesy a statky ČR zrekonstruovali historickou prvorepublikovou budovu lesní správy v podbrdské obci Obecnice a zřídili zde Centrum lesní pedagogiky a informační středisko. Turisté tu mimo praktických informací o CHKO Brdy načerpají vědomosti o zdejší přírodě a architektuře.
Lesní správa v Obecnici je jedním z nejstarších objektů, které vybudovaly Vojenské lesy a statky. Tehdejší Vojenské lesní podniky ji psotavily během let 1937 a 1938 společně s myslivnou Žernová u Lázu a hájovnami Slanina a Prokop.

Vzácná dřevostavba z doby první Československé republiky prošla komplexní obnovou. Součástí objektu je moderní informační středisko, které slouží návštěvníkům. Turisté zde vedle praktických informací a rad mohou načerpat vědomosti o zdejších tradicích lesnictví i devadesátileté historii Vojenských lesů v Brdech, ale také o zdejší přírodě a architektuře. Vedle servisu pro návštěvníky, kteří vyrážejí do Brd individuálně, zde mohou školní kolektivy využít programy lesní pedagogiky.

Infocentrum tematicky navazuje na naučnou stezku Klobouček, která začíná jen o několik desítek metrů dále. Okružní sedmikilometrová trasa seznamuje turisty na 12 zastaveních se současným lesním hospodářstvím, brdskou přírodou, historií celého regionu, ale i s aktuálním tématem boje s klimatickými změnami. Stezka vede z Obecnice na brdský vrch Klobouček přes nádrž Octárna.
Celý popis
Naposledy změněno: 24. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Belvedere Příbram

Hotel Belvedere Příbram

Příbram, Střední Čechy
Restaurace Šatlava Příbram

Restaurace Šatlava Příbram

Příbram, Střední Čechy
Penziony Kunc

Penziony Kunc

Láz, Střední Čechy