Úvod > Co chcete dělat? > In-line trasa od Dlaskova statku k mostu v Rakousích
Letní sporty

In-line trasa od Dlaskova statku k mostu v Rakousích

V Dolánkách u Turnova vyrostla 6 km dlouhá stezka ideální pro in-line. Vznikla z původní místní komunikace, která vede od Dlaskova statku až k železničnímu mostu v Rakousích. Na druhé straně plynule navazuje silnice k Bartošově peci.

Nádherné svezení na in-line bruslích dlouhé 6 km není v našich končinách úplně běžné. Těsně před zimou 2010 zde byla vybudována zcela nová silnice od Dlaskova statku, až k železničnímu mostu v Rakousích, která se využívá pro in-liny. Na druhé straně plynule navazuje silnice k Bartošově peci (dá se jet i dál, ale je to moc do kopce).

Ideálním zázemím je parkoviště pod Dlaskovým statkem s občerstvením. K inline stezce se dostanete z hlavní silnice vedoucí z Turnova na Železný Brod, stačí když budete sledovat ukazatel Dlaskův Statek. Ideálním zázemím stezky je parkoviště pod Dlaskovým statkem s občerstvením. V blízké budoucnosti se zde plánuje přestavba stánku, rozšíření posezení a půjčovna in-line bruslí. Nově bude možné půjčit si loď rovnou v Dolánkách na projížďky nad jezem nebo výlet dál po proudu.

V letních dnech oceníte inline stezku, která se nachází po pravé ruce při pohledu na Dlaskův statek z centrálního parkoviště. Měří asi 2,5 kilometru a vede až do místní části – samoty, Loužek. Zhruba polovina této inline stezky vede v chládku vzrostlých stromů.

Milovníky in-linů však upozorňujeme, že se jedná se o místní komunikaci, nikoliv o speciální stezku pro in-line bruslení.

Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Ábelův Mlýn

Ábelův Mlýn

Turnov, Liberecký kraj