Úvod > Co chcete dělat? > Hraniční zámeček a Restaurant Essens
Chateau de Frontiere / Hranicní zámecek
"> Chateau de Frontiere / Hranicní zámecek "> Restaurant ESSENS "> Restaurant ESSENS "> Hotel Château de Frontiere / Hranicní zámecek "> Restaurant ESSENS "> Restaurant ESSENS "> Restaurant ESSENS
Přidat foto
Ubytování

Hraniční zámeček a Restaurant Essens

Château de Frontiere (Hraniční zámeček) byl vystavěn na západním kraji Hlohoveckého rybníka v letech 1816 až 1819 šlechtickým rodem Lichtenštejnů a sloužil jako jejich letní sídlo. Přímo v objektu Hraničního zámečku se nachází luxusní restaurant.

Hraniční zámeček u obce Hlohovec je významná architektonická památka Lednicko-valtického areálu. Byl vybudován Lichtenštejny jako letní sídlo. Nachází se při břehu Hlohoveckého rybníka a stojí na historické hranici Moravy a Dolního Rakouska, což připomíná i název na fasádě "Zwischen Österreich und Mähren" (mezi Rakouskem a Moravou).

Jedna polovina stavby byla postavena na rakouské a druhá na moravské straně. Ve své době procházela totiž hranice středem tehdy jednoho rybníka. Ta byla posunuta až daleko na jih za Valtice přičleněním Valticka k ČSR v roce 1920. Zámek byl vystavěn na močálovité půdě, která musela být nejdříve zpevněna dřevěnými piloty a rošty, na které pak byly položeny základy objektu.

V areálu se nachází hotel, restaurace, vinný sklep, terasy, salonky, kongresový sál, sauna, masážní vířivá vana, venkovní bazén a mnoho dalších služeb.

Přájemný Restaurant Essens v historicko moderním stylu nabízí zážitkovou gastronomii s možností ochutnání řady vín. Restauraci najdete přímo v historické budově hraničního zámečku a slouží jak pro soukromé obědy či večeře, tak pro firemní akce, svatební hostiny, nebo rodinné oslavy až pro 60 osob.

Ubytování a restaurace v okolí

Vinařství a penzion Pod Mezů

Vinařství a penzion Pod Mezů

Hlohovec, Jihomoravský kraj
Chaplin Café Hlohovec

Chaplin Café Hlohovec

Hlohovec, Jihomoravský kraj
Annovino – rodinné vinařství Lednice

Annovino – rodinné vinařství Lednice

Lednice, Jihomoravský kraj