!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Pyramida v Praze
Ubytování

Hotel Pyramida v Praze

V roce 1987 byl v Praze na Dlabačově jen kousek od Pražského hradu otevřen hotel Pyramida. Budova v brutalistickém stylu je v současnosti dnes moderní čtyřhvězdičkový hotel.
Nesmí překročit výšku stávající zástavby, ale zároveň se z ní musí vymykat“ – tak znělo zadání architektonické soutěže na stavbu nového Domu rekreace ROH. Psal se konec 60. let a Prahu sužoval nedostatek kvalitních hotelů. Částečně vyřešit to měla právě nová budova Na Dlabačově, jen kousek od historického centra Prahy nedaleko Strahovského kláštěra a Pražského hradu

Soutěž vyhráli manželé Cajthamlovi – se svou odvážnou architektonickou hrou v duchu brutalismu, která pracovala s rovnostrannými trojúhelníky ve třech hlavních křídlech. Stavět se začalo v roce 1980, poslední z kolaudací proběhla v roce 1987, v dalších letech pak došlo k několika přestavbám. 

Orea Hotel Pyramida dnes nabízí 336 pokojů a apartmá. Hotel disponuje multifunkčními konferenční prostory s nejmodernějším technickým vybavením. Nabízí devět konferenčních sálů s kapacitou až pro 1100 osob.

Nabízí také relax centrum s bazénem, saunou a fitness a Restauraci Bohemia. 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 28. 8. 2020