ÚvodCo chcete dělat?Gurmánská turistikaHotel Galant Mikulov – hotel s vinařstvím
Gurmánská turistika

Hotel Galant Mikulov – hotel s vinařstvím

Hotel, vinařství a kongresové centrum v jednom, to vše nabízí Galant, o kterém se mluví jako o vinařství v hotelu respektive hotelu ve vinařství. Celé vinařství je totiž součástí hotelu.
Vinařství vzniklo v roce 2004 v rozloze 27,5 ha, dnes využíváme přes 30 ha viničních tratí v těch nejlepších pálavských lokalitách.

Hotelový komplex se rozkládá na 8000 metrech čtverečních, jen několik kroků od historického srdce Mikulova, přímo pod Svatým kopečkem, na který je výhled nejen z hotelové terasy, ale i celé řady pokojů. Jejich široká nabídka společně s velkou ubytovací kapacitou vyhoví jak individuálním návštěvníkům Moravy, tak pořadatelům konferencí a kongresové turistiky.

Pro milovníky vína se přímo nabízí možnost návštěv a ochutnávek v místních vinařství a to jak pěšky, tak na kole. A nebo ještě lépe, na kole si můžete udělat příjemnou vyjížďku a místní, reginální víno z Pálavy ochutnat přímo u nás. Jsme na to více než zařízení. Součástí restaurace hotelu Galant je Degustační galerie Pálava. Přímo na místě si můžete vybrat a degustovat z více než 150 druhů vín od několika desítek místních vinařů. Navíc s možností zakoupit si oblíbenou láhev domů za doslova atraktivní ceny.

Chystáte firemní akci, meeting, konferenci či kongres? Uspořádejte je v Mikulově. Hotel nabízí kapacitu 105 pokojů, konferenční sál a salonky, restauraci a bohaté možnosti kulturního vyžití a zábavy.

Chcete si vyzkoušet práci vinohradníka? To není problém, na vinici je vždy dostatek práce. Uspořádáme pro vás ukázkové odpoledne na vinici s výkladem našeho vinohradníka. Na přání přímo na místo dovezeme občerstvení. Degustace je samozřejmostí.

Hotel Galant z Mikulova se umístil mezi třemi nejlepšími projekty světa na prestižní soutěži Energy Globe Award. Energy Globe Award je mezinárodní soutěží projektů, které usilují o úspory energií a ochranu přírody. Celosvětová soutěž se poprvé konala v roce 1999. Národní kola probíhají v 177 zemích světa, v České republice jej pod názvem E.ON Energy Globe Award ČR pořádá společnost E.ON a právě hotel Galant se v roce 2013 stal vítězem v kategorii firma a zároveň i absolutním vítězem roku 2013. 

Provozovatel

Vinotel s.r.o. – HOTEL GALANT

Mlýnská 2
692 01 Mikulov
Tel.:
+420 519 323 353
Email:
hotel@galant.cz
WWW:
www.galant.cz
GPS:
48,808028 16,640967
 
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Aktuality

Dětský Mikulov 2024

Divadelní představení pro děti.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Mikulovské ozvěny Zlín Film Festivalu 2024

Ozvěny 64. ročníku Zlín Film Festivalu.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Dětský Mikulov 2024

Divadelní představení pro děti.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vánoční koncert

Tradiční vánoční koncert v Městském kině.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Cestovatelské povídání: Saúdská Arábie – jaká je ve skutečnosti? – Lukáš Synek

Saúdská Arábie – jaká je ve skutečnosti? Přednáška Lukáše Synka v kinoklubu Městského kina Mikulov.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Hudba na kole 2024

9. ročník oblíbené a jedinečné akce.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Dolní Dunajovice s tužkou v ruce

Výstava děl Jarmily Červené.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Řízená degustace vín a párování s pokrmy z Rakouska na Korku

Poznejte jedinečný vinařský region Rakouska, který definují strmé kopce, špičková vinařství a minerální, přímá vína. Rakousko totiž není jenom veltlín či ryzlink, ale i jedny z nejlepších Sauvignonů.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Wellness & Spa Galant v Mikulově

Zbrusu nové Wellness & Spa Galant v mikulovském hotelu Galant*** v srdci Jižní Moravy. Přijďte si k nám odpočinout, odreagovat se a načerpat novou energii.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Půjčovna elektrokol & kol

V ceně je vše od helmy, zámku na kolo až po držák na mobil.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Galerie Konvent v Mikulově

Galerie Konvent, zasazená do historického centra Mikulova, v revitalizovaných prostorách bývalého kapucínského kostela sv. Vavřince, vznikla jako víceúčelová kulturní instituce, která chce výraznou měrou přispět k obohacení kulturního vyžití ve městě.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Atelier Magia Naturalis – parfémy tvořené v souladu s astrologií a živly

Vyzkoušejte kvalitní české parfémy podle znamení zvěrokruhu a elementů, vytvořené podle jedinečných receptur.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Městská památková rezervace Mikulov

Památková rezervace Mikulov je situována v historickém jádru města. Chrání vysoce hodnotný urbanistický útvar, který dokládá specifický vývoj poddanského města uchovávající odkaz architektonické a umělecké tvorby už od 13. století.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Kostelní věž v Mikulově

Zvony na kostelní věži neodbíjí čas – o to se stará hodinový cimbál, z nichž nejstarší je z roku 1615 od renesančního zvonaře Jiřího Justa.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Venkovní městské únikové hry – Cityhry

Únikovka vás provede po nejzajímavějších místech města, ke kterým Vám vždy prozradí nějakou zajímavost. Abyste však mohli hrou postupovat, musíte na vybraných stanovištích řešit nejrůznější hlavolamy.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Dietrichsteinská hrobka v Mikulově

Hrobka Dietrichsteinů bývala dříve kostelem, který však roku 1784 vyhořel. Stavba tak byla přestavěna na hrobku v níž je nyní uloženo 45 rakví a 3 urny s ostatky příslušníků rodu Dietrichsteinů. Exteriéry i interiéry prošly rekonstrukcí a dnes slouží také jako galerie.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Apartmány Magistr v Mikulově

Okolí tohoto jedinečného apartmánového domu má svou vlastní atmosféru, ze které přímo dýchá historie. Kozí hrádek, stojící kousek za domem patří k jedné ze tří skalnatých dominant města Mikulova, stejně tak jako Svatý kopeček. Oba tyto historické skvosty jsou viditelné přímo z domu, či ze zahrady.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vinařství Orisek

Jediné vinařství u nás, které dělá pouze Ryzlink vlašský.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vinný bar na Korku

Začněte svůj den vydatnou snídaní na Korku.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Degustační salon Pálava – pobočka Mikulov

Kvelbený sklep pod mikulovským náměstím s širokou nabídkou vín a stálou otevírací dobou (bez objednání).
Mikulov, Jihomoravský kraj

Mikulovské Rudolfinum

Mikulovské Rudolfinum je renesanční řadový měšťanský dům z přelomu 16. a 17.století zachovávající původní dispozici. Dvorní část je vybavena v 1. patře toskánským arkádovým ochozem, který je zaklenutý hřebínkovou klenbou. V budově je možné se ubytovat.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Za vínem do Mikulova – vinný sklep V Jámě

Vinný sklep V Jámě spojuje vinařskou tradici Mikulova s krásou a lehkostí moderní architektury. Novostavba vinného sklepa s penzionem je realizována v moderním duchu, avšak je citlivě zasazena do původní zástavby širšího centra Mikulova.
Mikulov, Jihomoravský kraj

Vinařský program v Mikulově

Jednodenní i vícedenní pobyt na Mikulovsku nabitý vinařským programem. Program zahrnuje veškeré služby včetně dopravy v místě, průvodce, tlumočníka, sommeliéra, degustací vína, exkurzí do vinařství, terénní prohlídky vinic, posezení ve vinném sklepě, výlety,ubytování nebo zajištění kol.
Mikulov, Jihomoravský kraj

S přáteli na víno do Mikulova

Plánujete s rodinou či přáteli víkendovou akci? Myslíte si, že na firemní školení se jezdí pouze z povinnosti? Hledáte místo, kde byste mohli překvapit své obchodní partnery? Zkuste je vzít na sklenku dobrého vína a tradiční moravskou kuchyni do vinného sklepa Pod Kozím hrádkem v Mikulově.
Mikulov, Jihomoravský kraj