!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel
Zážitky

Hotel Dům u Červeného Lva – nejmenší český hotel

Nejmenší hotel v Česku stojí na Královské cestě, v romantické čtvrti pod Pražským Hradem, na Malé Straně, v Nerudově ulici. Jedná se o historický měšťanský dům z 15. století.

Každý starý dům má svoji historii. Dům u Červeného Lva by mohl vyprávět o slavném barokním malíři Petru Brandlovi, který se zde narodil a žil. I díky němu se dochovala obzvlášť unikátní fasáda, o kterou se postaral právě Brandl, malíř oltářních obrazů.

U Červeného Lva najdete také stejnojmennou restauraci a vinárnu ve sklepení domu, kde můžete obdivovat nádherné gotické klenby a přízemí restaurace se zase pyšní původními malovanými trámovými stropy.

Jedinečnost hotelu ještě podtrhuje fakt, že se jedná o nejmenší hotel v Česku – nabízí ubytování pouze v šesti pokojích, samozřejmě luxusně zařízených a prostorných. Z pokojů, které také zdobí malované trámové stropy, se otevírá překrásný výhled na Petřín, Královskou cestu a střechy malostranských domů pod Pražským hradem.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 3. 8. 2020