Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Bílý kůň v Lokti

Hotel Bílý kůň v Lokti

Ubytování
Hotel Bílý Kůň, jeden z nejstarších hotelů v Evropě, byl postaven již v polovině 16. století na hlavním náměstí v Lokti nad Ohří. Říká se, že na terase tohoto hotelu, prý požádal Johann Wolfgang Goethe o ruku Ulriku von Lewetzov.
Hotel Bílý kůň je největším hotelem na hlavním městském náměstí v Lokti, má největší restauraci a je v něm nejkrasnejší terasa, která má zároveň jediná na starém městě výhled na nádhernou řeku Ohři a Kozí hřbety Slavkovského lesa. Právě na této terase měl požádat o ruku J. W. Goethe Ulriku von Lewetzov, která ho však odmítla. V dávných dobách v hotelu Bílý Kůň bydleli také vyslanci čekající na audienci u krále na královském hradě situovaném hned naproti na náměstí.

Hotel Bílý kůň může najednou ubytovat až 65 hostů ve 31 velmi prostorných a útulných pokojích (2 luxusní, 3 jednolůžkové, 20 dvoulůžkových a 6 trojlůžkových). Romantický duch místa je ještě posílen nádherným výhledem z oken na náměstí, hrad a malebné kopce. Hotel také nabízí pronájem kol pro volné chvíle, protože Loket a jeho okolí je jako stvořený pro procházky a projížďky na kole.

Pěší i cyklistické cesty lemující městské předměstí vedou skrz starý les s panenskou přírodou, okolo skal a horských pramenů. Úžasné Svatošské skály se nacházejí pouze 5 km od hotelu. Vyznavači kanoistiky a kajaků si zamilují nové cesty různé obtížnosti na řece Ohři. Procházkou můžete navštívit hrad Loket, kostel sv. Václava, muzeum Knížní vazby, Černou věž, přírodní amfiteatr pod hradem a mnoho dalších historických zajímavostí.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 9. 2019
18.7.
Historické sokolnictví

Historické sokolnictví

Loket, Západočeské lázně
1.8.
Když se mistr kat utne!

Když se mistr kat utne!

Loket, Západočeské lázně
8.8.
9.8.
Hradní jarmark

Hradní jarmark

Loket, Západočeské lázně
15.8.
Zapálení komedianti

Zapálení komedianti

Loket, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí