!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Bílý kůň v Lokti

Hotel Bílý kůň v Lokti

Ubytování
Hotel Bílý Kůň, jeden z nejstarších hotelů v Evropě, byl postaven již v polovině 16. století na hlavním náměstí v Lokti nad Ohří. Říká se, že na terase tohoto hotelu, prý požádal Johann Wolfgang Goethe o ruku Ulriku von Lewetzov.
Hotel Bílý kůň je největším hotelem na hlavním městském náměstí v Lokti, má největší restauraci a je v něm nejkrasnejší terasa, která má zároveň jediná na starém městě výhled na nádhernou řeku Ohři a Kozí hřbety Slavkovského lesa. Právě na této terase měl požádat o ruku J. W. Goethe Ulriku von Lewetzov, která ho však odmítla. V dávných dobách v hotelu Bílý Kůň bydleli také vyslanci čekající na audienci u krále na královském hradě situovaném hned naproti na náměstí.

Hotel Bílý kůň může najednou ubytovat až 65 hostů ve 31 velmi prostorných a útulných pokojích (2 luxusní, 3 jednolůžkové, 20 dvoulůžkových a 6 trojlůžkových). Romantický duch místa je ještě posílen nádherným výhledem z oken na náměstí, hrad a malebné kopce. Hotel také nabízí pronájem kol pro volné chvíle, protože Loket a jeho okolí je jako stvořený pro procházky a projížďky na kole.

Pěší i cyklistické cesty lemující městské předměstí vedou skrz starý les s panenskou přírodou, okolo skal a horských pramenů. Úžasné Svatošské skály se nacházejí pouze 5 km od hotelu. Vyznavači kanoistiky a kajaků si zamilují nové cesty různé obtížnosti na řece Ohři. Procházkou můžete navštívit hrad Loket, kostel sv. Václava, muzeum Knížní vazby, Černou věž, přírodní amfiteatr pod hradem a mnoho dalších historických zajímavostí.
Celý popis
Naposledy změněno: 3. 9. 2019
8.8.
9.8.
Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Středověké slavnosti purkrabího Půty na Lokti

Loket, Západočeské lázně
3.10.
4.10.
Vinobraní na hradě Loket

Vinobraní na hradě Loket

Loket, Západočeské lázně
31.3.
14.4.
Velikonoční výstava - zrušeno

Velikonoční výstava - zrušeno

Karlovy Vary, Západočeské lázně
25.4.
Den Země - Východní putování

Den Země - Východní putování

Sokolov, Západočeské lázně

Ubytování a restaurace v okolí