Úvod > Co chcete dělat? > Hotel Andaz Prague
Ubytování

Hotel Andaz Prague

V místech bývalého Cukrovarnického paláce na Senovážném náměstí se nachází 5hvězdičkový hotel Andaz Prague. Luxusní hotel o 176 pokojích je součástí hotelového řetězce Hyatt – Praha se stala pátým evropským městem, kam tato renomovaná síť zavítala.
Bývalé sídlo Investiční a poštovní banky na Senovážném náměstí bylo proměněno na luxusní 5hvězdičkový hotel Andaz Prague, který provozuje americká hotelová síť Hyatt. Praha se stala její teprve pátou evropskou zastávkou, a zařadila se tak mezi hotely v Londýně, Amsterdamu, Mnichově a ve Vídni.

Luxusní lifestylový hotel o 176 pokojích ztělesňuje jedinečný luxus a pohodlí. Ubytovaným hostům je nepřetržitě k dispozici otevřená recepce, pokojová služba a služby concierge. Nechybí ani směnárna. Vedle luxusního ubytování je součástí hotelu také fitness a wellness centrum, gastronomické provozy i 450 m2 prostor pro pořádání nejrůznějších akcí. Z původní zasedací místnosti vedení Asekuračního spolku cukrovarníků, umístěné v můstku vedoucímu k Jindřišské věži, se stala stylová konferenční místnost. Hotelový koncept respektuje původní ráz budovy. Jeho unikátní design čerpá inspiraci z mýtů a legend české historie, pracuje s ceněným řemeslným odkazem naší země a bude prezentovat díla českých umělců.

Palác v neoklasicistním stylu na Senovážném náměstí si nechal v letech 1912 až 1916 postavit spolek cukrovarníků podle návrhu architektů Theodora Fischera a Josefa Zascheho. Už v té době se budova stala výraznou dominantou náměstí. Po druhé světové válce sloužila různým účelům, po roce 1989 byla jejím majitelem i zkrachovalá Investiční a poštovní banka. Od roku 1993 je palác památkově chráněný.

 

Provozovatel

Andaz Prague

Senovážné náměstí 976/31
110 00 Praha 1
Tel.:
+420 227 341 234
Email:
prague@andaz.com
Facebook:
https://www.faceb...
WWW:
https://www.hyatt...
GPS:
50,085508 14,430228
 
Region:
Praha
Město:
Praha 1
 

Časová náročnost

12,0 hodin

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel The Julius Prague

Hotel The Julius Prague

Praha 1, Praha
Boho hotel Prague

Boho hotel Prague

Praha 1, Praha
Edison film hub

Edison film hub

Praha 1, Praha