Úvod > Co chcete dělat? > Hostinský pivovar Glokner Svachova Lhotka – pivo jako zvon
Gurmánská turistika

Hostinský pivovar Glokner Svachova Lhotka – pivo jako zvon

Hostinský pivovar Glokner vznikl jako moderní sportovně relaxační komplex zahrnující golfové hřiště, wellness, hotel restauraci a samozřejmě i pivovar.
Pivovar se nachází v bývalém statku Svachova Lhotka asi 1,5 km od obce Chabičovice, na trase Český Krumlov – Kaplice. Statek je adaptován jako zázemí krumlovského 18jamkového golfklubu s výhledem na Kleť. Pivovar se nachází v jeho zadní části.

Můžete si zde prohlédnout nerezovou techniku, ve které vznikají kvašené, nefiltrované a nepasterozované světlé výčepní ležáky, které zrají ve výčepních nádobách. Zajmavostí je, že varna se nachází v přízemí, sklep (tanky a ostatní technologie) jsou umístěny netypicky v patře. Do celého procesu výroby můžete nakouknout při organizovaných prohlídkách, které je nutné zamluvit předem buď emailem nebo telefonicky.

Restaurace vás okouzlí stylovým nábytkem sedláckého charakteru, klenutými klenbami, otevřeným kamenným krbem, cihlovou dlažbou a původními malými okénky. Kapacita restaurace je 65 osob. Na čepu můžete ochutnat 7° polotmavý, 9° Glok Pale Ale, 12° světlý, 12° polotmavý a 12° tmavý Glok. Pivnice je otevřena denně od 10 do 22 hodin. Kapacita uvnitř asi 80 míst.

Hotel má pokoje kategorie standard a náročníjší klienti mohou využít i apartmány kategorie First class. Wellnes zázemí Village Golf Hotelu Svachův dvůr má v dnešní uspěchané době blahodárný vliv a poskytne vám dokonalý odpočinek, relaxaci a harmonii těla i duše. Vyhřívaný bazén, vířivý bazén pro 5 osob, sauna, masérna a fitness.
Zobrazit více

Provozovatel

Waxwing s.r.o

Svachova Lhotka 1
382 32 Mirkovice
Tel.:
+420 774 499 812
Email:
objednavky@glokne...
WWW:
www.pivovarglokne...
WWW:
www.villagegolfho...
GPS:
48,814331 14,400098
 
 

Časová náročnost

1,0 hodina