!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Suché skály na Maloskalsku - české Dolomity
Suché skály na Maloskalsku - české Dolomity
"> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Příroda

Suché skály na Maloskalsku - české Dolomity

Charakteristickou siluetu krajiny v oblasti Malé Skály tvoří Suché skály. Tento atraktivní skalní hřeben z pevného pískovce vyčnívá vysoko nad les a zdálky tak připomíná varhany nebo dračí hřbet. Suché skály jsou dnes oblíbeným horolezeckým terénem a přezdívá se jim "české Dolomity".

Dříve se Suché skály jmenovaly Kantorovy varhany, dnes jsou též nazývány českými Dolomity. Kamenná kulisa je výsledkem posouvání zemských ker, kdy došlo k vyzdvižení spodní vrstvy pískovce a jeho pootočení kolmo k zemskému povrchu. Tato geomorfologie je u nás zcela ojedinělá. Od ostatních skalních masívů se Suché skály odlišují mimořádnou tvrdostí, a jsou proto vyhledávaným horolezeckým terénem.

Skály se člení zhruba na 20 věží, z nichž nejznámější jsou např. Hlavní a Sokolí věž, Jižní spára nebo Samotář. Horolezci i turisté mohou využívat upravených cest a dřevěných nástupů. V roce 1965 byly Suché skály vyhlášeny národní přírodní památkou.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 9. 2020
5.6.
Maloskalská noc 2021

Maloskalská noc 2021

Malá Skála, Český ráj
26.3.
28.3.
Turnov ČokoFest 2021

Turnov ČokoFest 2021

Turnov, Český ráj
27.3.
28.3.
Velikonoční trhy na Sychrově

Velikonoční trhy na Sychrově

Sychrov, Český ráj
24.4.
Soutěž elegance Sychrov 2021

Soutěž elegance Sychrov 2021

Sychrov, Český ráj

Ubytování a restaurace v okolí