Úvod > Co chcete dělat? > Naučná stezka Lesni putování s Hopíkem Holedeč
Příroda

Naučná stezka Lesni putování s Hopíkem Holedeč

Naučná stezka má 13 zastavení s infotabulemi, kde najdete mnoho informací, otázek s odpověďmi i herní prvky. Značena je šikmým zeleným pruhem v bílém čtverci. Vede lesy na pomezí Žatecka a Rakovnicka a je doplněna herními prvky a úkoly pro děti.
Součástí stezky jsou informační tabule, jež popisují život v lese, nebo dřevěné obrázky místních zvířat, které vyrábějí odsouzení z Věznice Nové Sedlo v rámci dlouhodobé spolupráce s městem.

Podél stezky je namontováno osm různých herních prvků a šest fitness prvků nebo altán pro odpočinek. Celá trasa je dlouhá 2,5 kilometru. Potkáte zde také broukoviště, což je jakýsi hmyzí domov vytvořený z mrtvých stromů, pařezů, špalků. Stezka vde nenáročným lesním terénem a je vhodná pro vycházky s dětmi. Její nevýhodou je, že je jednosměrná a navíc víceméně končí a začíná v lese.

Stezka není od obce Holedeč značena, ale vhodným nástupním bodem je vodárna u Holedeče směrem na Rakovník. Tam najdete první z původních cedulí staré stezky. Odtud budete pokračovat po polní cestě, dokud nenarazíte na modrou turistickou značku. Ta vás dovede k odpočinkovým altánům na rozcestí Pod lesem a začátku naučné stezky. Dalšími možnými nástupními body jsou lesní rozcestí na silnici č. 227 nebo silniční rozcestí Lhota – Kluček. V Holedeči je vlaková zastávka na trati Žatec – Rakovník a zastávka autobusu.

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Zlatý lev v Žatci

Hotel Zlatý lev v Žatci

Žatec, Ústecký kraj
Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Hotel a restaurace U Hada v Žatci

Žatec, Ústecký kraj
Bývalý pivovar Žatec

Bývalý pivovar Žatec

Žatec, Ústecký kraj