!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Holešovický přístav

Holešovický přístav

Památky
Holešovický přístav jako jediný pražský přístav propojoval lodní dopravu s železniční a silniční. Původní stavby v přístavišti jsou v secesním stylu a zjemňují strohé tovární Holešovice. Jedná se o významnou techickou památku.
Celý přístav byl vyhlouben uměle. Z roku 1906 pochází největší počet budov – ty jsou většinou vysoké do jednoho patra a mají bohatě členité fasády (červené režné zdivo a krémová omítka).

V 90. letech 20. století přístav přestal sloužit lodní dopravě a roku 2005 byly vytrhány i koleje seřaďovacího a nákladového nádraží.

Velice zajímavý a pohled je na přístav, kdy na jedné straně jsou rezivějící lodě a na druhé straně luxusní moderní bytová zástavba na břehu.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

The Eatery

The Eatery

Praha 7, Praha
Phill's Twenty7

Phill's Twenty7

Praha 7, Praha
Bitcoin Coffee

Bitcoin Coffee

Praha 7, Praha