!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Historický poštovní vůz s expozicí vlakové pošty v Břeclavi a Lednici

Historický poštovní vůz s expozicí vlakové pošty v Břeclavi a Lednici

Památky
V historickém, památkově chráněném, poštovním voze z roku 1949 si prohlédnete expozici historie poštovnictví a poštovní přepravy. Historický vůz stojí na jaře a na podzim na dvou místech v Břeclavi, v létě pak v Lednici.
V historickém poštovním voze si prohlédnete expozici vlakové pošty, která je instalována tak, aby co nejvěrněji napodobila běžný pracovní den v poštovním voze. Výstava je vhodně doplněna množstvím dobových dokumentů a fotografií.

Zdejší expozice vás rozhodně nebude nudit - můžete si zde zkusit třídit dobové listovní zásilky, ale i vytvořit poštovní uzávěr. Dále se zde dozvíte zajímavosti z historie poštovní přepravy a seznámíte se se složením posádky poštovní ambulance včetně ukázky činností konkrétního pracovníka.

Do poštovního vozu nahlédnete o víkendech od května do června v Břeclavi (Sady 28. října) 13 až 17 hodin. Od července do září bude expozice v historickém voze vystavena od 9:30 do 16 hodin na nádraží v Lednici a od října do listopadu se přemístí na břeclavské nádraží, kde bude k vidění od 13 do 17 hodin.
Celý popis
Naposledy změněno: 5. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Rose Břeclav

Hotel Rose Břeclav

Břeclav, Jižní Morava
Zámecký pivovar v Břeclavi

Zámecký pivovar v Břeclavi

Břeclav, Jižní Morava
Ubytování Halady v Břeclavi

Ubytování Halady v Břeclavi

Břeclav, Jižní Morava