Úvod > Co chcete dělat? > Golf klub Čertovo břemeno v Alenině Lhotě
Letní sporty

Golf klub Čertovo břemeno v Alenině Lhotě

Osmnáctijamkové hřiště Čertovo břemeno leží ve středu Přírodního parku Jistebnická vrchovina v průměrné výšce 640 m. Čertovo břemeno je název nedalekého skalního útvaru, k němuž se váže stará pověst. Roztroušené zbytky kamenného břemene dávají hřišti charakteristický ráz.
Osmnáctijamkové hřiště Čertovo břemeno bylo vybudováno v letech 2000-2001 na základě projektu Ing. Jiřího Veldena, bylo uvedeno do provozu v červnu 2002 včetně recepce, cvičné louky, putting a chipping green.

Výškový rozdíl mezi odpalištěm a jamkovištěm činí nejvíce 23 m, nejméně 2 m. Křižují jej dva potůčky a jeho součástí je několik rybníků. Na hřišti je možno hrát i bez HCP, vyžaduje se však ovládání hry, znalost pravidel a etikety pod sankcí vyloučení ze hry. Okolí není narušeno žádnou zástavbou, obklopují ho lesy, louky a rybníky. Prostě na relax to pravé místo.

Největší výzvou je nejdelší a nejtěžší jamka hřiště. Čeká vás 526 metrů (ze žlutých odpališť). Drive je nutné umístit do velmi úzkého prostoru mezi keře a kamenný val oddělující dráhu od deváté jamky. Levou stranu ferveje před greenem pak lemuje jezírko. Krásná je také hned dvanáctá jamka. Třípar, 153 metrů pro muže, 99 metrů pro ženy, se hraje přes rybník. Vyzývavá je i osmnáctka – eagle hole. Na tomhle pětiparu se dá opravdu dobře skórovat, tedy pokud jste dostatečně dlouzí. Ze žlutých kolíků měří 486 metrů.

Součástí areálu je velká klubovna, kterou navrhl Ing. Arch. Stanislav Fiala. Klubovna získala ocenění Stavba roku 2011 a Vynikající betonová stavba roku 2011. Budova, připomínající pavilón v zoo, byla nominována na ocenění Evropské unie za současnou architekturu Mies van der Rohe Award 2013. Součástí klubovny je také restaurace s možností posezení na prostorné venkovní zastřešené terase o rozloze 356 m², která je situována tak, aby nabídla výhled na okolní přírodu, včetně místního Dražského rybníka.

Ubytování a restaurace v okolí

Restaurace Čertovo Břemeno

Restaurace Čertovo Břemeno

Jistebnice, Jihočeský kraj
Hotel Monínec

Hotel Monínec

Sedlec-Prčice, Středočeský kraj
Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Hotel Nežárka Novosedly nad Nežárkou

Novosedly nad Nežárkou, Jihočeský kraj