Úvod > Co chcete dělat? > Glass Pesničák v Josefově Dole – brusičská dílna
Kultura

Glass Pesničák v Josefově Dole – brusičská dílna

Firma Glass Pesinčák se specializuje na výrobu broušeného, pískovaného a rytého skla. Hlavním produktem jsou parfémové flakóny vyráběné koncem 19. a začátkem 20. století. Dále zde vyrábí nápojové sklo, globusy, věštecké koule aj.
Počátek firmy Glass Pesinčák je datován do roku 1995, kdy firmu "Sklářská dílna Josefův Důl" založil bratr současného majitele, Jaroslav. Postupem času se do firmy připojili rodiče a následně i pan Jan Pesinčák. Takto působili spoustu let, až do roku 2014 kdy se Jaroslav rozhodl firmu opustit. V roce 2015 tedy Jan založil svoji vlastní pod názvem Glass Pesničák s.r.o.

Těší se na všechny výletníky, kteří přijdou do jeho dílny se zájmem o broušené sklo, které má v Jizerských horách dlouhou tradici. Rád uvítá ty, kteří mají zájem si něco koupit, tak i ty, kteří přijdou pouze se zájmem podívat se a zjistit co to vlastně broušené sklo je.

Návštěvníci uvidí tradiční broušení skla a hlavně broušené parfémové flakony, které se vyráběly koncem 19. a začátkem 20. století. Vše původními metodami jako před lety. Dům ve kterém firma působí, byl před lety postaven také jako brusírna skla a působil zde Franz Josef Vater. Ve sklepních prostorách je stále původní transmise s litinovými koly pro rozvod plochých kožených řemenů sloužících k pohonu brusů o patro výše.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Ráj Josefův Důl

Penzion Ráj Josefův Důl

Albrechtice v Jizerských horách, Liberecký kraj
Chalupa Elanka v Josefově Dole

Chalupa Elanka v Josefově Dole

Josefův Důl, Liberecký kraj