!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Gigantická hlava Franze Kafky na Národní třídě
Gigantická hlava Franze Kafky na Národní třídě
"> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Památky

Gigantická hlava Franze Kafky na Národní třídě

Na Národní třídě vyrostlo nové obchodní centrum Quadrio, a to přímo nad stanicí metra. Spolu s obchodním komplexem byl vybudován i nový veřejný prostor, jehož součástí je stříbrná hlava Franze Kafky, která dosahuje 11 metrů. Autorem díla je David Černý.
Pohyblivá jedenáctimetrová hlava spisovatele Franze Kafky je součástí nového veřejného prostoru, který byl vybudován spolu s nedávno otevřeným obchodním komplexem Quadrio - obchodního a kancelářského centra, který těsně sousedí s obchodním domem My, dříve Máj. A na náměstíčku za obchodním centrem pak pozornost poutá obrovská hlava Franze Kafky.

Hlava Franze Kafky se skládá ze 42 pater, tvoří ji 24 tun nerezového plechu a celkem váží 39 tun. Pohyblivost je zajištěna motorovými moduly, které jsou propojeny kilometrem kabelů. Všechny patra sochy se mohou otáčet nezávisle na sobě.

Autorem tohoto díla je proslulý kontroverzní umělec David Černý, autor "růžového tanku", kráčejícího trabanta, mimin lezoucích po Žižkovské věži, anebo klikajícího autobusu.
 

Franz Kafka

(3. červenec 1883, Praha – 3. červen 1924, Kierling), pražský německy píšící spisovatel židovského původu, jeden z literárně nejvlivnějších a nejoceňovanějších spisovatelů 20. století. Rodina Narodil se a žil v Praze.

Zobrazit více
Naposledy změněno: 4. 8. 2020