Úvod > Co chcete dělat? > Galerie Albertovec
Galerie Albertovec
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Přidat foto
Kultura

Galerie Albertovec

Tato galerie pravidelně představuje mladé výtvarné umění, tj. umění, které inspiruje, které v sobě nese energii, které provokuje, které vyvolává otazníky i výkřičníky, které je vše, jen ne „nemastné a neslané“.

Galerie Albertovec tvoří cca 45 místností a několik spojovacích chodeb v někdejší administrativní budově zvané "zámeček". Nejnápadnějším znakem tohoto výstavního prostoru je zajímavost, pramenící z historických souvislostí, architektury a jeho osudu. Zámeček je zcela vybydlený, s rozdrásanými zdmi, odhalenými podlahami a s image squatu ci undergroundové galerie přelomu 70. a 80. let.


Naše vize a plány jsou odvážné. Odpovídají rozsahu a významu panství, jehož hospodářským centrem byl Albertovec po dlouhá desetiletí. Dvůr Hilvetihof (dnes Albertovec) založený v roce 1818 Eduardem Mariou, knížetem Lichnovským, byl vždy chloubou regionu a významnou součástí panství, které zasahovalo do Pruska, Polska a Slezska. Historie hřebčína Albertovec se začíná psát v roce 1952, kdy sem byl přemístěn státní vojenský hřebčín Hostouň na Šumavě. Plánujeme zrekonstruovat celý areál, který bude sloužit nejen pro chov koní, ale i k organizování firemních setkání, skupinových soustředění a teambuildingu. Opravovat budeme jízdárnu, stávající hotel, zámeček a penzion.

Zobrazit více
Bolatický skanzen lidových tradic a řemesel

Bolatický skanzen lidových tradic a řemesel

Bolatice, Moravskoslezský kraj
Hřebčín Albertovec

Hřebčín Albertovec

Štěpánkovice, Moravskoslezský kraj
Muzeum Chuchelná – expozice 2. světové války

Muzeum Chuchelná – expozice 2. světové války

Chuchelná, Moravskoslezský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Bělá ve Slezsku

Penzion Bělá ve Slezsku

Bělá, Moravskoslezský kraj
Mlýn vodníka Slámy

Mlýn vodníka Slámy

Háj ve Slezsku, Moravskoslezský kraj