Úvod > Co chcete dělat? > Fox Gallery – místo, kde umění žije
Kultura

Fox Gallery – místo, kde umění žije

Fox, to je místo, kde umění žije. Galerie vystavuje obrazy mladých českých autorů, skleněné sochy Ivany Šrámkové, sběratelské šperky ateliéru K.O.V., objekty českých designérů. Představuje také kvalitní, nadčasové produkty českých firem, které pracují s designéry.
Projekt Fox Gallery byl iniciován ve snaze motivovat příchozí k získávání vztahu k českému umění, designu a architektuře. Mottem galerie je Life is art. Umění ve Fox Gallery považují za pojem cokoli dobře umět a v tomto duchu se nese celá expozice, ale i doprovodné aktivity. Kamenná galerie, není úplně typickou galerií. Návštěvníky inspiruje k návštěvování skutečných galerií. Prostor je záměrnou kombinací všech atributů umění a designu, najdete tu skleněné sochy Ivany Šrámkové, sběratelské šperky z ateliéru K.O.V. VŠUP, pod vedením Evy Eisler, obrazy českých autorů, ale i kožené doplňky Evy Vontorové, české umělecké a designové šperky.

V dolním patře galerie se nachází expozice českých firem, které spolupracují s designéry a jejichž produkt je ocenováň nejen v Čechách. Galerie se snaží přivádět veřejnost k umění od dětského věku. Realizuje umělecké dílny pro děti i dospělé, art campy, prázdninové příměstské tábory, pořádá také koncerty a divadla. Fox Gallery tak utváří místo, kde se potkávají tvůrci děl, autoři s věřejností. Je prostředníkem na cestě v nacházení vztahu k umění. Největší odměnou pro tým Fox Gallery je váš spokojený návrat do prostor galerie.

Fox Gallery se může pochlubit také vlastním internetovým časopisem. Foxmag najdete pravidelně každý měsíc na webových stránkách galerie. Píše se v něm o architektuře, umění,designu, o projektech a lidech, kteří jsou nám všem inspirací a stojí za to je znát.

V galerii se mohou také šikovné děti  od 6 do 12 let každý čtvrtek zúčastnit výtvarných workshopů, a to od 14:30 do 17 hodin. Workshop vedou profesionální designéři, umělci, tvůrci uměleckých a designových šperků, objektů, držitelé cen za design.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021