!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Stezky dědictví – Muzeum pod širým nebem v Litomyšli
Kultura

Expozice Stezky dědictví – Muzeum pod širým nebem v Litomyšli

Expozice muzea nazvaná „Litomyšl – město kultury a vzdělanosti“ prezentuje stovky zajímavých událostí, příběhů i osobností.
Návštěvník se zde seznámí s určitým fenoménem, a pokud jej zaujme, může si odnést tištěný materiál, drobného průvodce, který mu umožní pokračovat v poznávání daného jevu v exteriéru.

Smyslem programu je propojit muzeum s plenérem. Regionální muzeum se může stát výchozím bodem naučných pěších procházek a námětem výletů na kole či automobilem.

Stezky dědictví představují spíše méně známá, ale zajímavá témata, která zpravidla unikají pozornosti běžných turistických materiálů.

Projekt zahajuju v roce 2017 vydáním tří průvodců. První je věnován litomyšlským motocyklovým závodům, které se zde jezdily v letech 1947–1977. Dozvíte se mnoho z dějin těchto závodů a také si můžete projet závodní tratě, na nichž se závody v Litomyšli a okolí jezdily.

Druhá Stezka dědictví nese název Židé v Litomyšli. Na trase dlouhé 4,5 km vás provede po židovských památkách ve městě, z nichž řada je širší veřejnosti doposud zcela neznámá.

Třetí průvodce je věnován Nedošínskému háji. Ten samozřejmě všichni Litomyšlané znají. Ovšem téměř neznámá je jeho romantická podoba v 19. století, kdy se zde například odehrávaly studentské majálesy. V průvodci se dozvíte, kde stály lázně, hostinec, taneční pavilon či letohrádek Valdštejnů.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 6. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí