Úvod > Co chcete dělat? > Expozice Příroda ukrytá v depozitářích

Expozice Příroda ukrytá v depozitářích

Kultura
Zbrusu novou expozici můžete navštívit v bývalé budově knihovny v Napajedlech. Mezi vystavenými exponáty převládají preparáty zvířat reprezentující faunu celého světa.
K vidění jsou i takové druhy, které lidé většinou příliš neznají, například ptakopysk podivný, krokodýl čelnatý, fregatka malá či krunýř želvy karety pravé. Mezi opravdové rarity patří mořská houba s případným jménem pohár Neptunův. Vystavený kus je impozantní svou velikostí a určitě jej nelze přehlédnout.

Všechny exponáty živočichů jsou opatřeny popisem, kde je velkým písmem uvedeno české, anglické a vědecké jméno zvířete. Menším písmem jsou pak připojeny údaje o jeho výskytu a způsobu života. V neposlední řadě i samotné vitríny, ve kterých je výstava nainstalována, zasluhují pozornost, neboť pocházejí z přírodovědného oddělení někdejšího Baťova studijního ústavu. Ve 30. letech 20. století, tedy v dobách největšího rozmachu ústavu, sloužily k prezentaci jeho sbírek.

Výstavu také doplňují velkoformátové fotografie a vzorky hornin, které si návštěvníci mohou prohlédnout nejen okem, ale i hmatem.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 8. 2019
Radnice města Napajedla

Radnice města Napajedla

Napajedla, Východní Morava
Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlech

Kostel sv. Bartoloměje v Napajedlech

Napajedla, Východní Morava
Expozice Fatra v čase

Expozice Fatra v čase

Napajedla, Východní Morava