Úvod > Co chcete dělat? > Experimenta - benešovské podzemí s interaktivní expozicí

Experimenta - benešovské podzemí s interaktivní expozicí

Zážitky
Až do konce roku 2019 je expozice uzavřená.
Pojetí celého prostoru benešovského podzemí počítá s využitím jednotlivých výklenků ve sklepení pro samostatné (většinou interaktivní) instalace, kde si děti ale i dospělí mohou hrát se světlem a zvukem.

Prostor podzemí působí příjemně a kouzelně jako tajemná laboratoř se zvláštními předměty. Těch je v podzemní chodbě celkem 7. Další 2 exponáty jsou umístěny v prostorách recepce.

Všechny byly vytvořeny na "míru" benešovskému podzemí. Autory jsou Jiří Suchánek (podzemí) a duo Dagmar Petrovická a Eva Nováková – PENOCZE (prostor recepce).

Expozice prvního benešovského podzemí je zaměřena především pro rodiny s dětmi a školy, ale i malé a velké „vědátory“.

Setkáte se zde například s vodní hudbou, duhovou a zrcadlovou stěnou vytvářející iluzi nekonečného prostoru nebo s tzv. kymatikou, kde se na základě zvukových vln v písku a ve vodě vytvářejí velmi zajímavé a rozličné obrazce. Téměř všechny prvky jsou ovládány samotnými návštěvníky. Proto i název celého projektu „EXPERIMENTA“.
 

Co si představit pod pojmem interaktivní (např. exponáty)?

Na pojem interaktivita [z angl. interactive – dialogický] lze narazit v oblasti digitálních technologií, kde znamená aktivitu uživatele se stroji nebo technologickým zařízením. Tato zařízení následně reagují na podněty, které jim uživatel dává. Mezi takové podněty můžeme zařadit například pohyb, dotek tlačítka nebo slovní příkazy.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí