!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Letiště Náměšť nad Oslavou
Zážitky

Letiště Náměšť nad Oslavou

Současná 22. základna vrtulníkového letectva „Biskajská“, která vznikla dne 1. prosince 2013, je bojovým leteckým útvarem s částečně nasaditelnými silami a prostředky. V současné základna není přístupná veřejnosti.
Současná 22. základna vrtulníkového letectva „Biskajská“ vznikla v prosinci roku 2013 sloučením leteckých základen v Přerově a Náměšti a je vyzbrojena dopravními vrtulníky Mi-171 Š a bitevními vrtulníky Mi-24/35.

Jedná se o bojový letecký útvar s částečně nasaditelnými silami a prostředky. V případě vzniku mimořádné události v rámci Kraje Vysočina tvoří základna důležitou součást Integrovaného záchranného systému při pomoci našemu civilnímu obyvatelstvu.

Základna zabezpečuje letové a statické ukázky letecké techniky, ukázky výcviku, zbraní a výstroje vojáka. V rámci akcí na veřejnosti příslušníci 22. zVrL důstojně reprezentují svoji činnost a tím i Armádu České republiky nejen u nás, ale také v zahraničí. V současné době však základna není přístupná veřejnosti.
 
Zobrazit více
Naposledy změněno: 23. 7. 2020

Ubytování a restaurace v okolí