Úvod > Co chcete dělat? > Ekopark Starý Světlov – ukrytá perla nedaleko Luhačovic
Příroda

Ekopark Starý Světlov – ukrytá perla nedaleko Luhačovic

Během půldenního výletu uvnitř ekoparku oceníte bezprostřední kouzlo panenského přírodního prostředí s rozmanitou faunou a florou, zatímco vaše děti v tu samou chvíli budou dovádět na speciálních herních prvcích ze dřeva anebo studovat naučné a zábavné informační panely podél významných míst.

Ekopark Starý Světlov pod svými křídly zahrnuje i Naučnou stezku Pod Starým Světlovem. Ta se jako dlouhá nit táhne celým prostorem a informuje návštěvníky o zajímavých místech v okolí.

Vydat se na ni můžete v samotném centru obce Podhradí poblíž autobusové zastávky a můžete jí pokračovat hned dvěma směry. Zatímco jižní putování vás zavede přes místní sportoviště k hotelu Vega, odkud se v případě příznivého počasí zaručeně osvěžíte panoramatickými pohledy na celou lázeňskou oblast a kde se rovněž můžete napojit na rozsáhlou síť naučných stezek regionem Luhačovské Zálesí, severní cesta vás dovede přímo do srdce ekoparku.

Přestože podél malebné vesnické zástavby stále mírně stoupáme, ubíhá cesta poměrně příjemně a postupně se představuje půvabná vesnička v celé své kráse. Kousek nad charakteristickou studánkou Sirčena se zcela vnoříte do světa herních a naučných prvků, které příjemně zpestřují putování v lázeňských lesích. V přírodním světě netradičních her a zábavného poznávání si kolikrát ani nevšimnete, jak snadno zdoláváte náročné převýšení a po upravených lesních pěšinkách návštěvník rychle vystoupá až k historické dominantě ekoparku – ke středověké zřícenině hradu Starý Světlov.

 
Zobrazit více

Provozovatel

Ekopark Starý Světlov

Podhradí 41
763 26 Podhradí
Tel.:
+420 577 133 628
Email:
obec-podhradi@vol...
WWW:
www.obec-podhradi.cz
GPS:
49,139855 17,774156
 
 

Vstupné

Cena: zdarma

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 
11.9.
Kloboukový den

Kloboukový den

Luhačovice, Zlínský kraj
22.8.
28.8.
Divadelní Luhačovice 2022

Divadelní Luhačovice 2022

Luhačovice, Zlínský kraj
20.5.
O pračlovíčkovi – Divadlo Tramtarie

O pračlovíčkovi – Divadlo Tramtarie

Luhačovice, Zlínský kraj
19.8.
20.8.
Festival Vizovické Trnkobraní 2022

Festival Vizovické Trnkobraní 2022

Vizovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Autocamp Luhačovice

Autocamp Luhačovice

Pozlovice, Zlínský kraj