Úvod > Co chcete dělat? > Ekopark Starý Světlov – ukrytá perla nedaleko Luhačovic

Ekopark Starý Světlov – ukrytá perla nedaleko Luhačovic

Příroda
Během půldenního výletu uvnitř ekoparku oceníte bezprostřední kouzlo panenského přírodního prostředí s rozmanitou faunou a florou, zatímco vaše děti v tu samou chvíli budou dovádět na speciálních herních prvcích ze dřeva anebo studovat naučné a zábavné informační panely podél významných míst.

Ekopark Starý Světlov pod svými křídly zahrnuje i Naučnou stezku Pod Starým Světlovem. Ta se jako dlouhá nit táhne celým prostorem a informuje návštěvníky o zajímavých místech v okolí.

Vydat se na ni můžete v samotném centru obce Podhradí poblíž autobusové zastávky a můžete jí pokračovat hned dvěma směry. Zatímco jižní putování vás zavede přes místní sportoviště k hotelu Vega, odkud se v případě příznivého počasí zaručeně osvěžíte panoramatickými pohledy na celou lázeňskou oblast a kde se rovněž můžete napojit na rozsáhlou síť naučných stezek regionem Luhačovské Zálesí, severní cesta vás dovede přímo do srdce ekoparku.

Přestože podél malebné vesnické zástavby stále mírně stoupáme, ubíhá cesta poměrně příjemně a postupně se představuje půvabná vesnička v celé své kráse. Kousek nad charakteristickou studánkou Sirčena se zcela vnoříte do světa herních a naučných prvků, které příjemně zpestřují putování v lázeňských lesích. V přírodním světě netradičních her a zábavného poznávání si kolikrát ani nevšimnete, jak snadno zdoláváte náročné převýšení a po upravených lesních pěšinkách návštěvník rychle vystoupá až k historické dominantě ekoparku – ke středověké zřícenině hradu Starý Světlov.

 
Celý popis
Naposledy změněno: 30. 8. 2020

Ubytování a restaurace v okolí

Lázeňský & wellness hotel Niva Luhačovice

Lázeňský & wellness hotel Niva Luhačovice

Luhačovice, Východní Morava
Penzion U Hráze v Pozlovicích u Luhačovic

Penzion U Hráze v Pozlovicích u Luhačovic

Luhačovice, Východní Morava
Vila Valaška v Luhačovicích

Vila Valaška v Luhačovicích

Luhačovice, Východní Morava