Úvod > Co chcete dělat? > Ekologická kozí farma Zerlina – farmářem na zkoušku i řemeslné workshopy
Životní styl

Ekologická kozí farma Zerlina – farmářem na zkoušku i řemeslné workshopy

Poznejte současné Valašsko a fungování ekologické kozí farmy. Na kozí farmě Zerlina poznáte koloběh života bio farmy a přijet sem můžete také na řemeslný workshop, na kterém si vyrobíte pravou pasteveckou hučku, tak typickou pro horskou oblast Valašska.

Přijeďte na kozí farmu Zerlina ochutnat lahodné sýry bio kvality, asistovat při krmení, dojení, vyhánění stáda na pastvu nebo polních pracích. Vzdělávejte se při exkurzi s odborným výkladem nebo rozjímejte v prostorách útulného obchůdku s regionální řemeslnou produkcí.

Pokud se vám nebude chtít domů, můžete si roztopit krb, ogrilovat sýr nebo výborný steak. V rekonstuovaném apartmánu v areálu farmy lze ubytovat až 9 osob. Pro rezervace volejte apartmánu 728 432 827.

V rámci řemeslného workshopu vedeného zkušeným odborníkem a chovatelem ovcí plemene Romney můžete prožít jedinečný zážitek. Za necelý půl den se naučíte zpracovávat ovčí vlnu metodou mokrého plstění a vyrobíte si originální pokrývku hlavy. Jedná se o původní starý valašský tvar pastevecké hučky, kterou používali naši předci. Nepromokne, neprofoukne, zabraňuje přehřátí organismu a je prodyšná. Lze vyrobit v různých barevných provedeních a různých velikostech. Workshopy se konají pro objednané skupiny min. 4 osob. Ochutnávka sýrů je zahrnuta v ceně.
 

Faremní obchůdek

Oddejte se snění, přijďte posedět a občerstvit se. Faremní obchůdek na kozí farmě Zerlina nabízí venkovní i vnitřní posezení s výhledem do areálu farmy.

Z farmy si můžete odnést i více, než jenom sýry či mléko. Zdejší farmáři prošli krásné Valašsko křížem krážem, aby vám mohli představit to nejlepší co místní drobní řemeslníci nabízejí.

Objednat si můžete také dárkové balíčky z farmy dle vašeho přání. Zvolte si jakýkoli sýr a klobásky z aktuální nabídky a doplňte je o výrobky místních řemeslníků. Aktuální seznam dárků z Valašska včetně cen vám budou zaslány na požádání. Balíčky jsou dárkově zabaleny do ošatky a celofánu.

Prodej ze dvora čerstvého kozího mléka, jogurtů a sýrů probíhá za denního provozu: pondělí až pátek 7:30-16:00, sobota 7:30- 14:00 hodin.

Ubytování a restaurace v okolí

Mobilheim kemp Rožnov pod Radhoštěm

Mobilheim kemp Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj
Wellness & spa hotel Horal Rožnov pod Radhoštěm

Wellness & spa hotel Horal Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj
Camping Rožnov

Camping Rožnov

Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj
Hotel Agh Rožnov pod Radhoštěm

Hotel Agh Rožnov pod Radhoštěm

Rožnov pod Radhoštěm, Zlínský kraj