Úvod > Co chcete dělat? > Ekofarma Šumava u Nýrska
Životní styl

Ekofarma Šumava u Nýrska

Na ekologické farmě ve Staré Lhotě nedaleko Nýrska se chovají šumavské ovce, hovězí skot, koně, kachny, slepice a králíky. Svým zákazníkům nabízí hovězí maso, vejce, jateční jehňata a drůbež i samosběr třešní, jablek, hrušek či ořechů. Na farmě se můžete také ubytovat.
Farma obhospodařuje celkem okolo 140 hektarů zemědělské půdy, především luk, na nichž se pase stádečko Šumavských ovcí, hovězí skot a koně. Druhá část farmy se nachází v Bystřici nad Úhlavou, kde je veškerý dobytek ustájen přes zimu. Máme zde pole, na kterých pěstujeme obilí a kde se kolem farmy potuluje také další drobné zvířectvo: drůbež (kachny, slepice – nosnice). Třetí část jsou sady v Zelené Lhotě, kde si žijí naše kravky od jara do podzimu. Na Ekofarmě Šumava si můžete objednat produkty ze dvora.
 
V blízkosti domu je extenzivně obhospodařovaný sad třešní, vlašských ořechů, hrušní a mladých slivoní, kde je možné v létě samosběrem získat dobré ovoce.
 

Ubytování na farmě

Na farmě je i možnost ubytování, a to v apartmánu nebo ve srubu. Apartmán má tři místnosti, jednu s patrovou palandou a dvěma vestavěnými skříněmi. V druhé místnosti je kuchyňská linka a manželská postel, plus rozkládací křeslo, jako možná přistýlka. Lednice, vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a vybavená linka nádobím. Televize i internetové připojení. Sprchový kout a toaleta je samozřejmou součástí apartmánu. V apartmánu nejsou povoleni domácí mazlíčci.

Další možností je ubytování ve srubu. Přes verandu je vstup do kuchyně, kde je i jídelna a manželská postel. Vybavení tvoří lednice, vařič, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice a kuchyňská linka s nádobím. Dále pokoj pro děti se třemi lůžky a skříní. Ve srubu je samozřejmě záchod a sprchový kout. Před srubem můžete odpočívat na terase s nádherným výhledem na centrální Šumavu a přehradu v údolí. Prolézačky s houpačkami pro děti a ohniště jsou v bezprostřední blízkosti srubu. Ve srubu se lze ubytovat s domácími mazlíčky.

Provozovatel

Ekofarma Šumava (p. Dušan Lehocký)

Horní Polánky
Stará Lhota 15
340 22 Nýrsko
Tel.:
+420 606 111 063
Email:
ekofarmasumava@se...
WWW:
www.ekofarmasumav...
GPS:
49,270889 13,130449
 
Region:
Plzeňský kraj
Oblast:
Šumava
Město:
Nýrsko
 

Časová náročnost

2,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Autokemp Nýrsko

Autokemp Nýrsko

Nýrsko, Plzeňský kraj
Tři domky

Tři domky

Dešenice, Plzeňský kraj