Úvod > Co chcete dělat? > Ekofarma Klouček Klíny

Ekofarma Klouček Klíny

Životní styl
V Krušných horách se v nadmořské výšce 820 m n. m. nachází obec Klíny, kde naleznete jedno z nejvýše položených ekocenter v ČR. Jeho součástí je malá farma zaměřená na ekologické zemědělství i výchovu dětí a mládeže k ekologii. Nabízí například programy se zvířaty a výuku zapomenutých řemesel.
Manželé Kloučkovi se díky své lásce k přírodě a ke zvířatům rozhodli na své farmě chovat zvířata, především ovce, v režimu s Ekologickou certifikací BIO. Produktem jejich farmy jsou živá jehňata a ovčí vlna. Bio zemědělec musí dodržovat welfare (pohodu zvířat), což znamená, že zvířata u Kloučků mají dvojnásobné ubytovací a výběhové prostory oproti klasickému způsobu chovu. Je také zakázáno používání určitých druhů krmiv, látek a léků.
 
Návštěvníci se na Ekofarmě Klouček v Klínech mohou na vlastní oči přesvědčit, jak probíhá kompletní zpracování ovčí vlny - filcování mokrou a suchou metodou, předení na kolovrátku, tkaní na stavu, ale třeba i výroba svíček z pravého včelího vosku namáčením a točením z voskových mezistěn a další rukodělné činnosti. V oblasti řemesel jsou Kloučkovi držiteli certifikátů Krušnohoří - regionální produkt pro Kompletní zpracování ovčí vlny a Háčkované a pletené výrobky a zážitky (Zapomenutá Krušnohorská řemesla).

Ekofarma i ekocentrum se zaměřuje svými programy na děti všech věkových kategorií, školní kolektivy, dospělé, rodiny s dětmi, osoby s handicapem i různé další zájmové skupiny.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2019
28.11.
24.11.
Vánoce po celý rok na zámku Litvínov

Vánoce po celý rok na zámku Litvínov

Litvínov, Severozápadní Čechy
26.10.
27.10.
„Oživlá strašidla“ na zámku Jezeří

„Oživlá strašidla“ na zámku Jezeří

Horní Jiřetín, Severozápadní Čechy
18.10.
20.11.
Potrava pro duši

Potrava pro duši

Osek, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Severozápadní Čechy
Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Duchcov, Severozápadní Čechy
Ochutnejte Mostecký kahan

Ochutnejte Mostecký kahan

Most, Severozápadní Čechy