!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Ekofarma Klouček Klíny

Ekofarma Klouček Klíny

Životní styl
V Krušných horách se v nadmořské výšce 820 m n. m. nachází obec Klíny, kde naleznete jedno z nejvýše položených ekocenter v ČR. Jeho součástí je malá farma zaměřená na ekologické zemědělství i výchovu dětí a mládeže k ekologii. Nabízí například programy se zvířaty a výuku zapomenutých řemesel.
Manželé Kloučkovi se díky své lásce k přírodě a ke zvířatům rozhodli na své farmě chovat zvířata, především ovce, v režimu s Ekologickou certifikací BIO. Produktem jejich farmy jsou živá jehňata a ovčí vlna. Bio zemědělec musí dodržovat welfare (pohodu zvířat), což znamená, že zvířata u Kloučků mají dvojnásobné ubytovací a výběhové prostory oproti klasickému způsobu chovu. Je také zakázáno používání určitých druhů krmiv, látek a léků.
 
Návštěvníci se na Ekofarmě Klouček v Klínech mohou na vlastní oči přesvědčit, jak probíhá kompletní zpracování ovčí vlny - filcování mokrou a suchou metodou, předení na kolovrátku, tkaní na stavu, ale třeba i výroba svíček z pravého včelího vosku namáčením a točením z voskových mezistěn a další rukodělné činnosti. V oblasti řemesel jsou Kloučkovi držiteli certifikátů Krušnohoří - regionální produkt pro Kompletní zpracování ovčí vlny a Háčkované a pletené výrobky a zážitky (Zapomenutá Krušnohorská řemesla).

Ekofarma i ekocentrum se zaměřuje svými programy na děti všech věkových kategorií, školní kolektivy, dospělé, rodiny s dětmi, osoby s handicapem i různé další zájmové skupiny.
Celý popis
Naposledy změněno: 22. 9. 2019
1.5.
Valdštejnské slavnosti v Litvínově

Valdštejnské slavnosti v Litvínově

Litvínov, Severozápadní Čechy
20.6.
21.6.
NASCAR 2020

NASCAR 2020

Most, Severozápadní Čechy
16.5.
17.5.
ADAC GT Masters - šampionát supersportovních vozů

ADAC GT Masters - šampionát supersportovních vozů

Most, Severozápadní Čechy
3.8.
7.8.
Malování a kreslení v antice pro děti

Malování a kreslení v antice pro děti

Duchcov, Severozápadní Čechy

Ubytování a restaurace v okolí

Penzion Studánka

Penzion Studánka

Klíny, Severozápadní Čechy
AutoCamp Osek

AutoCamp Osek

Osek, Severozápadní Čechy
Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Čajovna a kavárna Pohoda v Duchcově

Duchcov, Severozápadní Čechy