Úvod > Co chcete dělat? > Dvůr Svržno – jezdectví či pobyty u koní
Letní sporty

Dvůr Svržno – jezdectví či pobyty u koní

Hřebčín Svržno byl součástí hřebčína Hostouň, založeného v roce 1915 rodinou Trauttmansdorffů. Po vzniku republiky byl vojenským hřebčínem sloužícím pro odchov koní pro finanční stráž. Chov koní se zde udržel i po 2.sv. válce. Nabízíme možnost pastevního odchovu, výuky ježdění či pobytu u koní.
Jezdectví
Výcvik probíhá na otevřené pískové jízdárně nebo v kryté jezdecké hale pod vedením instruktora. Začátečníci se naučí správný sed, základní povely. Zkušenější jezdci trénují podle schopností a zkušeností jízdu v kroku, klusu a cvalu. Též nabízíme přípravu na Zkoušky základního výcviku jezdce. Výuková hodina má přibližně 30 – 35 minut.

Vyjížďky do přírody
Pro pokročilejší jezdce nabízíme vyjížďky do malebné přírody v okolí našeho dvora. Začátečníci musí před vyjížďkou nejdříve absolvovat jednu nebo více výukových hodin – záleží na schopnostech jezdce. Vyjížďky jsou možné pouze s doprovodem a je možné se objednat jak pro jednu osobu nebo i pro skupinu jezdců. 

Svezení dětí na koni
Nabízíme svezení dětí na venkovní jízdárně (v případě špatného počasí v hale). Jízda zahrnuje 4 kolečka, je možné i delší svezení s délkou do 30 minut. Pro školy i školky je to zajímavý tip na školní výlet.

Pobyty u koní – letní tábory
Každoročně připravujeme 5denní pobyty dětí u koní (vhodné i pro mladistvé a dospělé, určena je pouze spodní věková hranice od 8 let). Těchto 5 dní je zaměřeno na sblížení dětí s koňmi, zahrnuje jízdu na koni i péči o koně a prostředím kolem nich.

Restaurace
Naše restaurace nabízí posezení v příjemném prostředí, můžete zde využít služeb jako je ping-pong, trampolína nebo dětské hřiště. Uspořádáme pro vás firemní večírky, rauty či oslavy všeho druhu.

Ubytování
Od roku 2010 můžeme nabídnout 5 dvoulůžkových pokojů, každý je vybaven vlastním sociálním zařízením. K dispozici je též malá kuchyňka.

Provozovatel

David Kodad

Svržno 20
345 25 Hostouň
Tel.:
+420 608 966 301
Email:
kodad.svrzno@sezn...
WWW:
www.konesvrzno.cz
GPS:
49,578136 12,770458
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Hubertus v Poběžovicích

Hotel Hubertus v Poběžovicích

Poběžovice, Plzeňský kraj
Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Penzion Staré Sedlo – aktivní dovolená

Staré Sedlo, Plzeňský kraj
Hotel U Nádraží

Hotel U Nádraží

Postřekov, Plzeňský kraj
Hotel Gurmán Horšovský Týn s minipivovarem

Hotel Gurmán Horšovský Týn s minipivovarem

Horšovský Týn, Plzeňský kraj