!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Dvořákovo nábřeží v Praze
Památky

Dvořákovo nábřeží v Praze

Dvořákovo nábřeží probíhá od ulice Na rejdišti k Čechovu mostu na náměstí Curieových. představuje významnou dopravní komunikací, i když stojí stranou turistického centra.
Nábřeží zde bylo vybudováno při asanaci v roce 1904 a název po světoznámém skladateli Antonínu Dvořákovi nese od svého samého počátku. V některých obdobích však byla celá jeho východní část označována jako ulice Na Františku.

Na nábřeží jě několik významných budov -  Právnická fakulta UK z období 1928 – 1929 od architekta Ladislava Machoně, který použil pro její stavbu původních plánů Jana Kotěry z roku 1914.  Dále pak Nemocnice Na Františku a samozřejmě sousedí s Anežským klášterem, který je dnes součástí Národní galerie nebo budova Ministerstva průmyslu a obchodu, autorem návrhu na výstavbu ministerského paláce byl jeden z nejvýznamnějších českých architektů, profesor ČVUT Josef Fanta.

Na Dvořákově nábřeží u Čechova se nachází největší přístaviště lodí a parníků. 
Zobrazit více