Úvod > Co chcete dělat? > Draháňské údolí v Praze
Příroda

Draháňské údolí v Praze

Draháňské údolí se nachází na pravém břehu Vltavy, při soutoku řeky s Drahanským potokem. Údolí, kterým vede žlutá značka, spojuje vltavský břeh s Dolními Chabry a nabízí zajímavý výlet méně známým koutem Prahy.
Draháňské údolí dlouhé asi 3 km spojuje městskou část Prahy 8 Dolní Chabry s pravým vltavským břehem. Pěším nabízí kouzelnou procházku plnou míst k pokochání, příznivcům cyklistiky pak náročnou trasu s velkým převýšením.
 
Na výlet údolím doporučujeme jako východiště konečnou zastávku autobusu 162 Dolní Chabry“. Odtud se pak vydejte ulicí K Drahani, která vás zavede do údolí, na žlutou značku. Za zmínku stojí také nádrž u čističky odpadních vod – kdosi sem před lety vypustil vodní želvy, které se staly součástí místního koloritu. Za slunných dnů je můžete pozorovat, jak se vyhřívají na sluníčku.
 
Na začátku údolí naleznete vydatné prameniště studánky Prdlavka. Název prý vychází ze zkušenosti místních o dobrém působení vody na zažívací trakt… Cesta přinese příjemné překvapení v podobě krásného starého stromořadí z vrb či okouzlujícího mlýna z roku 1343.

Za dřevěným přístřeškem se údolí zužuje do rokle. Na obou stranách prudkých svahů jsou rozesety chatičky, které jejich majitele vybavili originálními podomácku vyrobenými lanovkami, díky nimž lze do těchto „orlích hnízd“ pohodlně dopravit potraviny a další potřebné věci. Nakonec vás čeká pořádný sešup z rokle na břeh Vltavy. Ocitnete se na cyklostezce Vltavská (EV7), která vás podél řeky a okolo zoologické zahrady zavede do centra anebo na opačnou stranu do Klecánek. Můžete využít i nedaleký přívoz Zámky – Sedlec nebo Podbaba – Podhoří.
Zobrazit více

Ubytování a restaurace v okolí

Zdibský pivovar

Zdibský pivovar

Zdiby, Středočeský kraj
Pension Iva v Praze

Pension Iva v Praze

Praha, Praha