Úvod > Co chcete dělat? > Dovolená na kole na Lipensku - aktivní dovolená i relaxace

Dovolená na kole na Lipensku - aktivní dovolená i relaxace

Letní sporty
Letní dovolená na Lipně, to není jen koupání. Okolí Lipenského jezera je rájem pro cyklisty. Využít můžete i služeb Hotelu Maxant v rámci systému Cyklisté vítáni.
Cyklostezky v okolí Lipna ideálně propojují klidnou přírodní oblast pravého břehu jezera, která byla dříve v hraničním pásmu, s levým břehem, který je vybaven kvalitním zázemím a službami. Cyklotrasy se spojují na začátku a na konci Lipna a díky třem lipenským převozům - ve Frymburku, Dolní Vltavici a Horní Plané - se můžete kdykoli dostat z pravého břehu na břeh druhý a naopak. Díky šesti hraničním přechodům jsou napojeny i na sousední rakouské cyklotrasy.

Velice zajímavá a celkem nenáročná cyklotrasa vede kolem technické památky Schwarzenberský kanál, kde už 14. rokem několikrát během léta ožívá dávná místní tradice - plavení dřeva. V roce 2010 byla otevřena Jezerní cyklo/inline stezka, která vede podél jezera a spojuje Frymburk a Lipno. Sportovci tak mají možnost projet se podél břehu Lipna – a to nejen na kole, ale i na inline bruslích - a kochat se výhledem na vodní plochu největší vodní nádrže v Čechách. Tento úsek je převážně rovný, proto je vhodný pro bruslaře začátečníky i rodiny s dětmi.

Na Lipensku najdete ale i náročnější terény. Výzvou vám může být výšlap do vesničky Svatý Tomáš, kde vás jako odměna bude čekat krásný výhled na Lipno z místní rozhledny – zříceniny Vítkův Hrádek.

Hotel Maxant ve Frymburku leží přímo na cyklostezce č. 33 a je proto ideálním výchozím bodem k cyklovýletům v okolí Lipna. Navíc je certifikován v celonárodním certifikačním systému "Cyklisté vítáni“. V hotelu tedy máte jistotu nejen kvalitního ubytování s vitální snídaní, ale naplánují vám i cyklovýlety, zapůjčí základní nářadí na opravy i lékárničku, umožní vám kola umýt a také je zdarma uschovají v hotelové garáži.

Po dnu stráveném na kole si určitě rádi zaplavete v bazénu nebo budete relaxovat při masáži.
Celý popis
Naposledy změněno: 28. 9. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Camping Frymburk

Camping Frymburk

Frymburk, Šumava
Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Chata Lanovka Lipno nad Vltavou

Lipno nad Vltavou, Šumava
Camping Lipno Modřín

Camping Lipno Modřín

Lipno nad Vltavou, Šumava