ÚvodCo chcete dělat?ZážitkyI. Slovácká plavební – dovolená na Baťově kanále
kajutová lod Lendulka
Zážitky

I. Slovácká plavební – dovolená na Baťově kanále

Užijte si dovolenou na Baťově kanále na obytné kajutové lodi, kde můžete strávit prima dovolenou a poznat krásy zdejšího kraje. K řízení půjčovaných lodí není potřeba žádné oprávnění, stačí se proukázat platným občanským průkazem a dovršit věku 18 let.

Pokud hledáte komfort hausbotu a vzhled lodě, můžete si v půjčovně lodí I. Slovácká plavební vybrat ze 4 plavidel – lodi Michal, Lendulka, Adam a Terezka, které dokáží pokrýt široké spektrum zákazníků (rodiny s dětmi i partu přátel) od 2 romantiků na Terezce po 8 námořníků na palubě největší lodi Michal.

Tyto lodě mohou posloužit jako základna pro týdenní, víkendové i minitýdenní plavbu. Všechna plavidla mají příjemná a plnohodnotná lůžka, nemusíte se bát nepohodlných patrových postelí. Pro výlety do okolí si sebou můžete vzít i kola, lodě jsou vybaveny držáky kol.

Na lodích Adam, Michal a Lendulka jsou stojné výšky na zadní palubě i v kajutě, u Terezky na zadní palubě a to opravdu oceníte při delší plavbě. Po celou dobu vaší dovolené vám bude telefonicky k dispozici asistenční služba, která vám pomůže vyřešit případný problém. Dále na lodích naleznete plnohodnotný kuchyňský kout s vařičem na přípravu jídel (nevytahujete vařiče ven z lodi), rozvod užitkové vody a autochladničku, chemické WC (ocení hlavně rodiny s malými dětmi), solární sprcha (ne ve všech přístavech se sprchy nachází) a kartušové topení (některá rána na vodě umí být chladná)

Plavbu začnete ve vinařské obci Petrov u Strážnice, kde se nachází jeden z nejhezčích přístavů na Baťově kanále se zázemím restaurace, sociálního zařízení, sprchami a parkovištěm.

Provozovatel

I. Slovácká plavební

Sudoměřice 234
696 66 Sudoměřice
Tel.:
+420 721 750 217
Email:
kajutovalod@sezna...
WWW:
www.kajutovalod.cz
GPS:
48,866072 17,252909
 
 

Cena

Cena: 12 500 Kč

Poznámka:

Týden na kajutové lodi 12 500,-Kč

 

Časová náročnost

2,5 hodiny

 
 

Aktuality

Petrov u Strážnice – Den vinařů

V malebné slovácké vesničce Petrov u Strážnice, areálu Plže je největší soubor památkově chráněných vinných sklepů na našem území. Zde se koná v sobotu 3. 8. Den vinařů – Od cimbálu k rocku.
Petrov, Jihomoravský kraj

Týden pro krajinu v Radějově

Vyrazte s námi pomáhat přírodě vlastníma rukama! Zažijte letní týden plný dobrodružství v nádherném podhůří Bílých Karpat, kde budeme pečovat o nově zrozený les i obnovovat květnaté louky.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Strážnické vinobraní 2024

Strážnické vinobraní je nejvýznamnější slavností města Strážnice. Aktivně se ho účastní všichni obyvatelé města i okolních obcí. Jedná se o slavnost folkloru a vína.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Pravidelné lodní linky na Baťově kanále

Od května do konce září jsou v provozu pravidelné plavby na výletních lodích po Baťově kanále. Lodě jezdí na menších úsecích, loď řídí kapitán a na palubě bývá i průvodce. Lístky je lepší si předem rezervovat, či zakoupit online.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Dožínky ve skanzenu Strážnice

Oslava sklizně s tradičním dožínkovým průvodem.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Pouť ve skanzenu Strážnice 2024

Nenechte si ujít pravou strážnickou pouť. V roce 2024 se bude konat 17. srpna.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Podzim na dědině ve skanzenu Strážnice

Naučný program je zaměřen na tradiční způsoby hospodaření a podzimní práce na vesnici přelomu 19. a 20. století. Součástí sobotního programu budou i ukázky dobové vojenské techniky.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Skanzen Strážnice – Radujme se, veselme se ...

Od adventu do svátku Tří králů. Představení obvyklých prací, zvyků, příprava tradičních jídel a stolování na jihomoravské vesnici v minulém století.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Romantická plavba na lodi po Baťově kanále ze Sudoměřic

Dopřejte si romantickou plavbu na hausbotu. Plujte lodí po Baťově kanále a užijte si krásné chvíle v přírodě za šumícího rákosí s lahví místního vína. Jižní Morava skýtá spoustu skvělých zážitků a plavba na hausbotu je jedním z nich. Nechte se okouzlit a užijte si dovolenou na lodi.
Sudoměřice, Jihomoravský kraj

Projížďka lodí po Baťově kanále – půjčovna Sudoměřice

Půjčovna lodí Sudoměřice nabízí plavby po technické památce Baťův kanál, a to jak na kanoích, motorových člunech nebo lodích, ale i kajutových lodí holandského typu, tzv. hauseboatů.
Sudoměřice, Jihomoravský kraj

Strážnická vinařská stezka

Trasa vede částečně Dolnomoravským úvalem, směrem na východ dosahuje k podhůří Bílých Karpat. Nejdelší úsek prochází zvlněnou Hluckou pahorkatinou. Klikatá, více než stokilometrová trasa pokrývá rozsáhlé území, jehož západní hranici tvoří Bzenec a Rohatec, na východě dosahuje až k Boršicím a Hluku.
Petrov, Jihomoravský kraj

Pronájem kajutové lodi v Petrově na Baťově kanále

Už jste si prohlédli část jižní Moravy z motorového člunu? Projeli jste se meandrovými lesy, navštívili jste proslulé vinné sklípky? Tak na co čekáte?
Petrov, Jihomoravský kraj

Přístav Petrov na Baťově kanále

Na Baťově kanále se v srpnu 2015 otevřel rekreační přístav Petrov. Poskytne kotviště až pro 45 lodí, jejichž posádky zde najdou veškeré služby.
Petrov, Jihomoravský kraj

Půjčovna hausbótu – Domek na vodě

Pronájem hausbótu na Baťově kanálu je záruka netradiční dovolené. Půjčovna hausbótů Domek na vodě vám umožní řídit vybavenou loď jako byste se plavili s hotelem.
Petrov, Jihomoravský kraj

Technická památka Výklopník na Baťově kanále

Technická památka Výklopník Sudoměřice-Baťův kanál byla postavena v roce 1939. Dnes je jednou z poučných zajímavostí na trase Baťova kanálu, kterou obdivují návštěvníci pěších výletů, cyklisté a především vyznavači vodní turistiky z paluby motorových lodí či jiných plavidel.
Sudoměřice, Jihomoravský kraj

Přístaviště a plavební komora Rohatec

Na Baťově kanále vzniká nová plavební komora Rohatec/Sudoměřice, opravuje se i jez a navazující koryto Radějovky, které prodlouží splavný Baťův kanál o 7 km až do Hodonína. Prodlouženou mezinárodní vodní cestu tak turisté budou moci využívat od plavební sezóny v roce 2026.
Rohatec, Jihomoravský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Areál vinných sklepů Petrov – Plže u Strážnice

Areál je tvořen jedněmi z nejstarších staveb lidové architektury v České republice. Horní areál slouží jako přírodní hlediště na nejstarší a nejhodnotnější sklepy. Najdete jej asi 4 km jihovýchodně od Strážnice a 14 km od Hodonína.
Petrov, Jihomoravský kraj

Vinařství Tomanovský – vinný sklep v Petrově

Zastavte se na krátkou degustaci nebo celovečerní posezení ve vinném sklepě č. 11 Vinařství Tomanovský.
Petrov, Jihomoravský kraj

Vinné sklepy Strážnicka

Strážnicko je starobylá oblast pěstování kvalitních odrůd révy vinné. Pro návštěvníky obnovili vinaři prodej pod víchou v nejkrásnějším areálu vinných sklepů na Moravě, v Petrově Plžích, a připravili i nové vinařské areály – Starý potok v Sudoměřicích či Kříb v Kozojídkách.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Vinný sklípek Petrov

Zveme všechny přátele dobrého vína, jídla a zábavy k nám na jižní Moravu, na Slovácko, do vinného sklípku v Petrově v Plžích.
Petrov, Jihomoravský kraj

Penzion Na Kamenčí Strážnice

Nově vybudovaný Penzion Na Kamenčí se nachází v klidné části města Strážnice v rozlehlé zahradě, nedaleko centra města. Celkem poskytuje ubytování pro 12 osob. Penzion je vhodný především pro menší skupiny cyklistů, rybáře či rodiny s dětmi.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Hotel Strážnice

Hotel Strážnice ve stejnojmenném městě poskytuje ubytování v 68 pokojích. K dispozici je i příjemné posezení v nově zrekonstruované restauraci s letní zahrádkou s výhledem na předměstí města Strážnice.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Restaurace pod Věží Strážnice

Restaurace pod Věží leží v centru Strážnice, poblíž Bílé věže. Historie této budovy sahá až do roku 1903. Dnes nabízí příjemné posezení v prostorách s různými interiéry a atmosférou, příjemnou obsluhou, znamenitými pochutinami, kvalitní vzduchotechnikou s odděleným prostorem pro kuřáky a nekuřáky.
Strážnice, Jihomoravský kraj

Pizzerie Na rynku Strážnice

V Pizzerii Na rynku na náměstí Svobody ve Strážnici využijete nově otevřené prostory restaurace, která má kapacitu je 70 míst. Letní zahrádka má dalších 60 míst.
Strážnice, Jihomoravský kraj