Úvod > Co chcete dělat? > Dobčické rybníčky – originální ubytování v dřevěných chatičkách
Dobčické rybníčky - originální ubytování v dřevěných chatičkách
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
+ Přidat foto
Ubytování

Dobčické rybníčky – originální ubytování v dřevěných chatičkách

Originální „glamping“ ubytování v dřevěných chatičkách situovaných na vodní hladině a ve stromech vám nabídnou nevšední zážitek. Chatičky na vodní hladině jsou postaveny na dubových pilotách, obklopeny vodou, s prostorným molem a haltýřem pro vaše rybářské úlovky.
Chatičky jsou v zájmu autenticity bez přívodu elektřiny. K vytápění a ohřevu vody v bojleru slouží kamna s varnou plochou, užitková voda k osprchování se čerpá ruční pumpou uvnitř chatičky přímo z rybníků.

Chatičky jsou vybaveny solárními lampami a ručními lucerničkami. Pitná voda je zajištěna v kanystrech, veškeré ložní prádlo, ručníky a dřevo na topení zajišťují provozovatelé. WC má každá chatička své a to v originálních „kadibudkách“ na břehu rybníka. Ke každé chatičce náleží také velké ohniště s grilem.

Chatička Verunka je umístěna na rybníku „Písařský“ a krom možnosti využití voru a stylové loďky je zde také ostrůvek s grilem a koupacím sudem (vodní saunou), lednicí a plážičkou, který je možno využít nejen za nepříznivého počasí.

Chatičky Madlenka a Amálka jsou umístěny na rybníku „Lipanovický“ a krom možnosti využití voru je zde také ostrov se zázemím a stylovou saunou, která je hostům k dispozici po celý rok. Oba rybníky, horní „Lipanovický“ i dolní „Písařský“, jsou skvěle zarybněny a poskytnou vám nerušený rybářský zážitek. Hosté si mohou k pobytu objednat také snídaně nebo polopenze. Pokud se chystájí na výlet, dostanou svačinu nebo piknikový koš do přírody.

Okolní krajina vybízí k mnoha letním i zimním aktivitám. Pouhé dva kilometry od rybníků můžete obdivovat krásy selského baroka v Holašovicích. Za poznáním se můžete vydat do Českého Krumlova , na Lipno nebo na proslulý zámek Hluboká a také neodmyslitelně do okresního města České Budějovice. K cestám na kole vybízí i síť cyklostezek, nedaleko naleznete také sjezdovku Chmelná či Skiklub Rohy.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 16. 7. 2021

Ubytování a restaurace v okolí

Pivovar Horní Chrášťany

Pivovar Horní Chrášťany

Netolice, Jižní Čechy
Ekofarma Horní Chrášťany

Ekofarma Horní Chrášťany

Lhenice, Jižní Čechy
Penzion Na Horánku Netolice

Penzion Na Horánku Netolice

Netolice, Jižní Čechy