Úvod > Co chcete dělat? > Dive centrum Rumchalpa v Kumburském Újezdě u Nové Paky
Letní sporty

Dive centrum Rumchalpa v Kumburském Újezdě u Nové Paky

Jezírko Rumchalpa v Kumburském Újezdě je bývalým kamenolomem, a od roku 1979 slouží k rekreačnímu i technickému potápění. Objekt je pak zvláště vhodný pro potápěčské výcviky nebo tréninkové plavby. K dispozici je zde sauna a ubytování.
Potápěčský klub sídlí v lomu Rumchalpa u Kumburského Újezdu, který leží po pravé straně silnice E 16 v úseku Jičín směr Nová Paka. Mimo jiné se zde nabízí dobré technické zázemí a plnění tlakových lahví.

U lomu jsou 4 přístupy k vodě, označení bójemi, odkládací prostor pro vybavení či pramička. Samozřejmostí je parkoviště u areálu. Mnozí z potápěčů přivítají také možnost ubytování v samostatných pokojích či chatkách s příslušenstvím. K tomu samozřejmě patří využití letní kuchyně, lednice či uzamykatelné místnosti pro vybavení.

Výhodou je i samostatná klubovna pro hosty a pro případné potřeby škol. Celý areál je vyjmut z rybářského revíru a platí zde zákaz jakéhokoliv chytání ryb. I proto je zde široká škála vodních živočichů od štik, koy kaprů, okounů, raků, nových sumců albínů a mnohých dalších. Maximální hloubka činí 18 metrů a viditelnost kolísá od 3 do 10 metrů. Nově je pro vás k dispozici také sauna.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 8. 10. 2019

Ubytování a restaurace v okolí

Bezbariérové ubytování

Bezbariérové ubytování

Nová Paka, Český ráj
Restaurace a pension Mája Nová Paka

Restaurace a pension Mája Nová Paka

Nová Paka, Český ráj
Pension Škroup

Pension Škroup

Lázně Bohdaneč, Východní Čechy