Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Vosto5 – pražské generační divadlo
Kultura

Divadlo Vosto5 – pražské generační divadlo

Pražské divadlo Vosto5 je generačním divadlem spojujícím v sobě poetiku moderního kabaretu vyrůstajícího na text-appealových kořenech, satirických postřezích a především schopnosti tvorby autorských představení založených na nadsázce, improvizaci a mystifikaci.
Divadlo Vosto5 od počátků spíše lákalo setkávat se s divákem, otevřeně s ním komunikovat a považovat jej za svého partnera, než mu pouze předvádět nastudovaná představení. Kromě vlastní tvorby na sebe divadlo váže i spřátelené umělce z oblasti filmu, výtvarného umění a hudby, reprezentující svou generaci.

Divadlo bylo založeno v roce 1978. Programově se věnuje autorskému divadlu. Své náměty čerpá především z domácího prostředí. Schopnost uchopit omšelý motiv, téma, situaci či atmosféru, zasadit je do souvislostí dneška a upozornit tak na jejich jedinečnost je metodou Divadlu Vosto5 vlastní. 

Divadlo Vosto5 je stálým hostem Studia Ypsilon a jeho malé scény. Dále hostuje v Divadle Archa. S projekty divadla se můžete setkávat i na různých festivalech.
Zobrazit více
Naposledy změněno: 12. 8. 2021