Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Masopust v Eliadově knihovně na pražské Malé Straně
Kultura

Divadlo Masopust v Eliadově knihovně na pražské Malé Straně

Divadlo Masopust je nezávislým divadlem, působícím od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazivou režií. Od ledna 2014 má svou stálou scénu v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí.

Divadelní společnost Masopust vznikla při práci na divadelních představeních Království (Divadlo DISK, 2006), Konec masopustu (Divadlo DISK, 2008) a Brand-Oheň (Prostor Preslova 9, 2010). Od ledna 2014 působí na stálé scéně v Eliadově knihovně Divadla Na zábradlí.

Společnost Masopust je nezávislé divadlo, působící od roku 2008 v oblasti dramaturgické archeologie propojené se současnými tématy a obrazivou režií. Linka introvertních témat se společenským přesahem počala Královstvím Lenky Lagronové a pokračovala tituly Konec masopustu Josefa Topola, Brand Henrika Ibsena a Vytrvalý princ Calderóna de la Barca v režii Štěpána Pácla.

Masopust se s oblibou věnuje nehraným či dokonce zdánlivě nehratelným textům (Andělé mezi námi Františka Langera), které nabízejí pestrou škálu vytěsněných témat a jevů. Považuje je za zásadní a opomíjený zdroj, s nímž je potřeba se setkávat. Poetika divadla Masopust se rodí z propojení klasických kusů s ryze současnými divadelními prostředky. Vedle stěžejní řady inscenací se věnuje tvorbě pohádek (Šiktanc, Jirous) či exteriérových produkcí.

Okruh režisérů: Štěpán Pácl, Jan Frič, Anna Petrželková Okruh herců: Pavla Beretová, Magdaléna Borová, Ivana Uhlířová, Miloslav König, Jiří Panzner, Richard Fiala, Lukáš Příkazký, Radovan Klučka, Jan Meduna, Patrik Děrgel, Anežka Kubátová, Martina Krátká, Tomáš Dianiška a další. Dramaturgie: Tereza Marečková.