!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Komedie v Praze
Kultura

Divadlo Komedie v Praze

Divadlo Komedie bylo po několik let spojeno s Pražským komorním divadlem. V současné době sídlí v centru Prahy u Václavského náměstí.
Mezi třicátými a čtyřicátými léty v divadle působil herec a ředitel Vlasta Burian. Od roku 1950 patřilo pod nově založená Městská divadla pražská spolu s divadly Komorním a ABC. V sedmdesátých letech v jeho budově sídlilo Divadlo Jiřího Wolkera, poté bylo uzavřeno a rekonstruováno.

Otevření se dočkalo až v roce 1991 jako Divadlo K, o tři roky později navázal na Burianovu tradici s názvem Komedie. Roku 2002 se odtrhhlo od Městských divadel pražských a od té doby fungovalo ve správě Pražského komorního divadla.

Od srpna roku 2012 je provozovatelem Divadla Komedie občanské sdružení Divadlo Company, které se orientuje na slovanskou a východní dramatiku s důrazem na divadelní hry a produkce polské provenience.
Zobrazit více