!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Co chcete dělat? > Divadlo Kalich
Divadlo Kalich
"> Divadlo Kalich Hlediště Divadla Kalich "> Baronky "> Bez predsudku "> Don Quijote "> Drahouškové "> Hledání slov "> Je úchvatná "> Johanka z Arku "> Láska naruby "> Mínus 2 "> Moje hra "> Na melcine "> Osmý svetadíl "> Naterac "> Pomáda "> Robin Hood "> Sbohem, zustávám! "> Splašené nužky "> Zamilovat se... "> Zlocin v Posázavském Pacifiku
+ Přidat foto
Kultura

Divadlo Kalich

Divadlo Kalich, jedna z nejvýraznějších pražských scén, zahájilo svůj každodenní provoz v samotném centru města 1. listopadu roku 1999. Divadlo Kalich je dle oficiálních statistik nejnavštěvovanějším soukromým divadlem v ČR.
Historické prostory, ve kterých se nachází, se tak po dlouhých desetiletích přiblížily svému původnímu účelu – kdysi se tu totiž hrálo divadlo. Ze zchátralého bývalého skladiště vyrostl bezbariérový moderní komorní  sál s technickým vybavením na prvotřídní evropské úrovni.

Komorní divadlo Kalich otevřel původní český muzikál Hamlet a muzikály stále tvoří oporu programové nabídky divadla. Muzikálová představení jsou ovšem pouze částí žánrově pestrého repertoáru Divadla Kalich. Jeho moderní  dramaturgie staví na ambici nabídnout hodnotný kulturní zážitek pro široké spektrum diváků. Tím je v současné divadelní nabídce Prahy ojedinělé. V jeho programu je zastoupena řada divadelních žánrů. Vedle muzikálů  to jsou činoherní inscenace současných světových i domácích autorů, které uvádí již od samotného začátku svého fungování. 

 
Zobrazit více