Úvod > Co chcete dělat? > Divácká galerie v Moravském divadle v Olomouci
Kultura

Divácká galerie v Moravském divadle v Olomouci

Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. V galerii je 12 boxů rozdělených paravány,součástí je také společenský salónek.
Po dlouhých čtyřech letech byla divácká galerie v Moravském divadle v Olomouci opět otevřena. Diváci si tak mohou znovu vychutnávat divadelní umění z takzvaného bidýlka, které bylo uzavřeno z bezpečnostních důvodů kvůli nevyhovujícím podmínkám.
 
Minulostí je i nepohodlná cesta do galerie, která vedla přes schodiště do sálu Moravské filharmonie. Nyní mohou návštěvníci využít hlavní schodiště ve foyer divadla. Během prací byla totiž propojena galeriedruhým pořadím balkonu. Otevřením galerie se zvýšila kapacita o 32 míst v celkem 12 boxech a divadlo tak v současné době nabízí 430 míst.

Moravské divadlo Olomouc je stálou českou divadelní scénou již od roku 1920, kdy v budově na dnešním Horním náměstí navázalo na devadesát let starou historii Königliches städtisches Theater. S dějinami olomouckého divadla je spojeno mnoho významných jmen. Patří k nim například Gustav Mahler, Eduard Haken, Josef Bek či František Řehák.

Klasicistní budovu Moravského divadla Olomouc postavil podle plánu vídeňského architekta Josefa Kornhäusela v roce 1830 stavitel Karel Biefeld. Moravské divadlo Olomouc je jediné divadlo se třemi uměleckými soubory na střední a východní Moravě. Do budovy divadla se chodí především na balety, opery, klasické operety, muzikály, činohry a pohádky, případně do přilehlého sálu Reduta na koncerty Moravské filharmonie.
 
Každoročně v květnu probíhá v Moravském divadle Olomouc jeden z největších mezinárodních divadelních festivalů v České republice – Divadelní Flora.

Provozovatel

Moravské divadlo Olomouc

třída Svobody 33
779 00 Olomouc
Tel.:
+420 585 500 111
Email:
tereza.tumovaschn...
WWW:
www.moravskedivad...
GPS:
49,592759 17,249156
 
 

Časová náročnost

1,5 hodiny

 
 

Ubytování a restaurace v okolí

Hotel Trinity Olomouc

Hotel Trinity Olomouc

Olomouc, Olomoucký kraj
Moravská restaurace

Moravská restaurace

Olomouc, Olomoucký kraj
Restaurace Drápal

Restaurace Drápal

Olomouc, Olomoucký kraj
Theresian Hotel & Spa v Olomouci

Theresian Hotel & Spa v Olomouci

Olomouc, Olomoucký kraj