!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Co chcete dělat? > Dětské hřiště Prokopské údolí

Dětské hřiště Prokopské údolí

Zážitky
Pokud s sebou na výlet do Prokopského údolí vezmete děti, cestou se můžete těšit nejenom na odpočívadla, ale také na nejrůznější atrakce: pískoviště, skluzavky i prolézačky.
Velké dětské hřiště čeká na malé návštěvníky tam, kde z Prokopského údolí odbočuje ulička s výstižným názvem: Do Klukovic. Hřiště nabízí dětem pískoviště, prolézačky, skluzavky a houpačky.

Na romantickém plácku pod skalním amfiteátrem bývalo od třicátých let 20. století koupaliště, které pamětníci přirovnávali ke koupališti z Vančurova Rozmarného léta. Jenže krásné místo mělo spousty nevýhod: malou hloubku, hodně studenou vodu, potok, který se postupně zanášel bahnem a nakonec stromy, které zastínily louky a pláže. Konec přišel už v šedesátých letech, a dnes po koupališti nezbyla téměř ani stopa.

V pravé části prostoru je veřejné ohniště, kde si můžete opéci buřty.
Celý popis
Naposledy změněno: 9. 10. 2019