Úvod > Co chcete dělat? > Lázně a wellness > Dětská léčebna Miramonti v Luhačovicích
Balneoprovoz
Lázně a wellness

Dětská léčebna Miramonti v Luhačovicích

Dětská lázeňská léčebna pro děti od 1,5 do 18 let nabízí ubytování jako v hotelu. Pobyt v lázních a léčebné procedury se tady snažíme dětem maximálně zpříjemnit. Moderní balneoprovoz je stylizovaný do vodního světa. Součástí léčebny je základní škola. U dětí léčíme převážně alergie a astma.
Lázeňské město Luhačovice leží v údolí chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty. Unikátní léčivé prameny činí z Luhačovic špičkové léčebné lázně v celoevropském měřítku. Specializují se především na lázeňskou léčbu onemocnění dýchacích cest. Za nově vybudovaný balneoprovoz uhličitých koupelí získaly Lázně Luhačovice jako jediné v ČR prestižní certifikát za vítězství v soutěži ESPA Innovation Awards 2016, což je ocenění za nejlepší evropskou inovaci v oblasti léčebného lázeňství od Evropského svazu léčebných lázní.

Specializace
· Onemocnění dýchacích cest a plic
· Kožní nemoci
· Nemoci trávicího ústrojí
· Rehabilitace po onkologické léčbě
· Obezita

Podmínky
· Děti se léčí od 1,5 roku věku až do 18 let formou plně hrazené komplexní lázeňské péče.
· Děti do 6 let doprovází na všechny předepsané procedury rodiče.

Ubytování
Ve dvou dětských léčebnách Miramonti a Vítkov mají děti ubytování jako v hotelu a navíc se jim věnuje tým zkušených pediatrů, fyzioterapeutů a zdravotních sester. Vybavení dětských léčeben vyhovuje i dětem s těžkými alergiemi.

Školní docházka
Školáci, kteří se v lázních léčí, dochází do zdejší základní školy. Ta zajišťuje celoročně prezenční výuku a nabízí také řadu volnočasových aktivit v rámci školního klubu. Škola poskytuje všem žákům individuální přístup s ohledem na jejich zdravotní stav a vzdělávací potřeby. Žáci jsou vyučováni 2–4 hodiny denně podle ročníku a zařazení. Pro žáky 1. stupně je k dispozici školní družina. Pod vedením zkušené vychovatelky se tady děti připravují na vyučování a smysluplně vyplňují volný čas, což jim pomáhá překonávat odloučení od domova a odpoutává jejich pozornost od nemoci.

Procedury
Lázeňské procedury jsou dětem podávány v nových, moderně vybavených balneoprovozech. Malým klientům je k dispozici nepřetržitá služba pediatra a zdravotní sestry. Lázeňská léčba zahrnuje dietní léčbu, edukaci, rehabilitaci a procedury s využitím přírodního léčivého zdroje, jako je třeba pitná kúra z minerálního pramene Vincentka.

Pro úspěšnou léčbu je nutné, aby bylo dítě v lázních spokojené. Proto například balneoprovoz s uhličitými koupelemi v dětské léčebně Miramonti připomíná vodní svět s majáky, záchrannými kruhy, rybami a mořskými koníky. Nad hlavami dětem svítí hvězdné nebe a při proceduře můžou sledovat v televizi pohádku.
K inhalacím, kloktání a prolévání nosu se používají luhačovické minerální vody, které zlepšují funkci sliznice dýchacích cest a působí protizánětlivě. Dále se děti koupou v přírodní léčivé vodě s vysokým obsahem CO2 o teplotě 34°C. Prvotní pocit chladu zmizí, jakmile celé tělo obalí hřejivý povlak bublinek. CO2 se vstřebává kůží, zlepšuje tak její prokrvení a má příznivý vliv nejen na srdeční a cévní systém.

Léčba dětí v Lázních Luhačovice

Provozovatel

Miramonti

Československé armády 465
763 26 Luhačovice
Tel.:
+420 577 682 248
Email:
pobyty@lazneluhac...
WWW:
https://www.lazne...
GPS:
49,103851 17,757745
 
 

Časová náročnost

4,0 hodiny

 
 

Rozhlasové a televizní přijímače

Výstava v Muzeu Bojkovska je věnovaná 100. výročí rozhlasového a 70. výročí televizního vysílání.
Bojkovice, Zlínský kraj

Knižní vazba 2023

Výstava umělecké knižní vazby, knihy ze Studentské knihvazačské soutěže 2023, ukázka unikátních vazeb Karla Dudeška.
Uherský Brod, Zlínský kraj

Na březích Nilu

Výstava ze sbírek Národního muzea – Náprstkova muzea asijských, afrických a a merických kultur a Městského muzea Moravská Třebová.
Uherský Brod, Zlínský kraj

Do Vlachovic za vůní dřeva, ovoce a bylin – zážitkové dny ve Vlachovicích

Celodenní zážitkový výlet za vůněmi, řemesly a historií do Vlachovic na Valašském Klobucku. Nahlédnete do bednářství s tradicí od roku 1928. Přivoníte k výrobkům na bylinné farmě, navštívíte tradiční sušírnu. V malebném muzeu prozkoumáte historii. Ochutnávky jisté. Koná se každý pátek v sezoně.
Vlachovice, Zlínský kraj

Den architektury v Památníku Tomáše Bati

Návštěvníci se mohou těšit na speciální prohlídkový den s bezplatným vstupem a doprovodným programem. Při komentovaných prohlídkách si budou moci milovníci architektury prohlédnout navíc nový exponát i výstavu k 90. výročí otevření Památníku.
Zlín, Zlínský kraj

Hodinky Tomáše Bati – unikátní exponát v nové expozici Památníku T. Bati

Od letošního července můžete v Památníku zhlédnout novou stálou expozici – hodinky Tomáše Bati a výstavu „Památník Tomáše Bati 1933-2023.“
Zlín, Zlínský kraj

Cyklobusy Zlínského kraje 2023

Už poslední dubnový víkend můžou nedočkaví cyklisté vyrazit s jízdními koly do hor Zlínského kraje. V sobotu 29. dubna vyjíždějí ve regionu první cyklobusy, které zavezou cestující do Hostýnských vrchů, do Beskyd a do Vsetínských vrchů. V červnu pak přibude i nová linka, která propojí Zlín se Vsetín
Zlín, Zlínský kraj

Kosí bratři

Pohádka.
Zlín, Zlínský kraj

Lázeňské hotely a resorty Royal Spa

Český rodinný řetězec lázeňských hotelů a resortů, který působí na území České republiky již více než dvacet let.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lázeňské hotely Miramare v Luhačovicích

Lázně Luhačovice jsou čtvrté největší lázně ČR a nejnavštěvovanější lázně na Moravě. Lázeňské hotely nabízí veškerý komfort pro vaši léčebnou či relaxační dovolenou – luxusní ubytování, výběrová strava, kvalifikovaný personál a přes 80 léčebných a relaxačně-rehabilitačních procedur.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lázeňské divadlo v Luhačovicích

Lázeňské divadlo v Luhačovicích slouží veřejnosti již přes sto let. Je vyhledávaným místem návštěvníků zdejších lázní a nedílnou součástí kulturního života Luhačovic.
Luhačovice, Zlínský kraj

Pavilon tenisového klubu v Luhačovicích

Specifické herní prostředí v Lázeňském městě Luhačovice přináší místní tenisový klub. Nabízí kvalitní povrch, špičkový sportovní zážitek a klidné prostředí. To vše je doplněno historickým pavilonem tenisového klubu.
Luhačovice, Zlínský kraj

Kostel Svaté Rodiny v Luhačovicích – moderní stavba z konce 20. století

Kostel Svaté rodiny patří mezi nově postavené kostely na Moravě. S přípravou stavby bylo započato po roce 1989. Základní kámen kostela posvětil v roce 1990 na velehradě papež Jan Pavel II. Kostel byl dokončen v roce 1997.
Luhačovice, Zlínský kraj

Pramen sv. Josefa v Luhačovicích

Léčivé prameny v Luhačovicích se rozdělují do dvou skupin. První skupina slouží k pitné kúře, druhá skupina se užívá pro balneologické účely. Vodu z pramene svatého Josefa můžete ochutnat poblíž luhačovického kostela Svaté rodiny.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lázeňský okruh Dušana Jurkoviče

Okruh Dušana Jurkoviče je trasa, která obkružuje Luhačovice. Její předností jsou variabilní návraty a nádherné výhledy do okolí. Délka trasy činí 19 kilometrů, celkové převýšení je 420 metrů.
Luhačovice, Zlínský kraj

Autovláčkem po Východní Moravě – vyhlídkové jízdy v Luhačovicích, Olomouci a Hodoníně

Projeďte se moravským autovláčkem ve městech Luhačovice, Olomouc a Hodonín. Chystáte-li se navštívit některé z moravských měst, nenechte si ujít krásnou projížďku pro získání nezapomenutelného zážitku.
Luhačovice, Zlínský kraj

Ubytování a restaurace v okolí

Garni hotel Riviera Luhačovice

Lázně Luhačovice otevřely v roce 2018 nový hotel Riviera, který vznikl rozšířením a modernizací stejnojmenného penzionu. Hotel se nachází v klidné části lázeňského města Luhačovice, v blízkosti centra lázní, při vstupu do lázeňského parku.
Luhačovice, Zlínský kraj

Vila Bystrica

Vila Bystrica leží v srdci lázní Luhačovice na pěší zóně a na úplném začátku kolonády.
Luhačovice, Zlínský kraj

Divadelní kavárna Luhačovice

Divadelní kavárna v Luhačovicích nabízí široký sortiment nejen kávy a nápojů, ale také zmrzlinových pohárů s pravou šlehačkou. Bezbariérový přístup, připojení k WiFi a přebalovací pult je zde samozřejmostí.
Luhačovice, Zlínský kraj

Lázeňský hotel Palace v Luhačovicích

Komfortní lázeňský čtyřhvězdičkový hotel Palace je dominantou Luhačovic. Jeho ideální poloha, vysoká úroveň a rozsah poskytovaných hotelových i léčebných služeb umožňují hostům strávit příjemný lázeňský pobyt.
Luhačovice, Zlínský kraj

Jizba Luhačovice – kavárna a keramické výrobky

Jizba patří rodině Alexandry Kaňovské od roku 1934. Zatímco ona je nositelkou titulu „Mistr tradiční rukodělné výroby“, její syn Lukáš a dcera Lucie pak mezi malovanými hrníčky a kachlovými kamny připravují kávu na světovém kávovaru La Marzocco.
Luhačovice, Zlínský kraj

Restaurace Jizba Luhačovice

Najdete nás v rodné chaloupce keramičky Alexandry Kaňovské, hned vedle hotelu Alexandria. Příjemné posezení venku i uvnitř u čaje, sklenky vína nebo čerstvé kávy v samém srdci Luhačovic.
Luhačovice, Zlínský kraj

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Reprezentativní lázeňská vila Chaloupka leží v centru lázní Luhačovice, v příjemném prostředí parku, v blízkosti kolonády a lázeňských zařízení.
Luhačovice, Zlínský kraj

Restaurace Racek

Restaurace Racek se nachází v srdci lázní Luhačovic a to přímo nad lázeňskou kolonádou.
Luhačovice, Zlínský kraj